AYTO’dan Vali Koçak’a Aydın Dosyası

Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken ve Yönetim Kurulu üyeleri göreve yeni başlayan Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Aydın Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Coşkun Cerit, Yönetim Kurulu Üyeleri Ergün Evran, Ufuk Hüseyin Devrim, Nuri Tuncal, Kaan Şahbaz ve Genel Sekreter İlknur Kabasakal’da hazır bulundu.

reklam
21 Haziran 2016 0
reklam

DSC_3023

Ziyarette Aydın hakkında kısaca bilgi veren AYTO Başkanı Hakan Ülken, Aydın insanının genel olarak yörük kültüründen, uysal, sakin, Devletine bağlı, kurallara riayet eden bir yapıya sahip olduğunu belirterek dışarıdan bakıldığında ise Aydın ilinin algısının çok yüksek olduğunu söyledi. Başkan Ülken,  “Bizim tek siyasetimiz var, o da ekonomi siyaseti. Bizim bütün derdimiz Aydın’ın kalkınması ve daha müreffeh olmasıdır. Devletin temsilcisi olarak da sürekli biz size rapor vermek ve sizinle istişare halinde bunları yürütmek niyetinin içerisindeyiz. Aydın ile ilgili genel anlamda sizin uygun gördüğünüz her an ve her noktada tüm raporlamalarda teknik donanımımızla emrinizdeyiz. ” dedi.

İhracat 2 milyar Dolar’a çıkabilir.

Mardin nüfus olarak Aydın’dan küçük, işsizlik oranı daha yüksek olmasına rağmen ihracatının 1 milyar dolar olduğunu sadece bir tane olan organize sanayi bölgesinden 600 milyon dolar ihracat gerçekleştiğini ifade eden Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak ise “  7 aktif organize sanayi bölgemiz bulunmakta,  geriye madenleri çıkardığımızda 400 milyon dolar civarında gerçekleşiyor.  Bu çok kolay 2 milyar dolara çıkarılabilir.” dedi.

Aydın’ın ihracatının 2 milyar Dolar’a çıkabileceği yönünde daha önce kendisinin de beyanatı olduğunu ifade eden AYTO Başkanı Hakan Ülken ise Vali Koçak’a “Bunun için gece gündüz emrinizde çalışmaya hazırız.” diye yanıtladı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam