Babasının Kemiklerini Kucağında Taşıdı

Bir evladın taşıyabileceği en acı yük. 20 yıl önce cinayete kurban giden Şaban Bayri’nin kemikleri ailesine bir torba içinde teslim edildi. Kızı Selda Bayri, “Taşıdığım en acı yük.” dedi.

reklam
29 Mayıs 2016 0
reklam
reklam

Evli, 3 çocuk babası Şaban Bayri, 20 yıl önce birden bire ortadan kayboldu. Eşi Habibe Bayri ise kısa bir süre sonra köyde yaşayan Mehmet Eray’la evlendi. Yıllardır haber alınamayan Şaban Bayri’nin geçen yıl bir ihbar üzerine öldürüldüğü ve cesedinin bir tarlaya gömüldüğü ihbarı alındı. Yapılan incelemelerde talihsiz adamın öldürülüp, yakıldıktan sonra tarlaya gömüldüğü ortaya çıktı. Olayla ilgili Mehmet Eray ve Habibe Bayri tutuklandı. Genç kadın 10 ay sonra serbest bırakıldı.

babasinin-kemiklerini-tasidi-8479612_x_3319_o

KEMİKLERİ TESLİM EDİLDİ

Samsun’da 20 yıl önce işlenen ve geçen yıl bir itirafla ortaya çıkan cinayetin ardından yaşanan drama bir yenisi eklendi. Cinayete kurban giden Şaban Bayri’nin bir tarlada bulunan kemikleri İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından mahkeme, ailesine teslim edilmesine karar verdi. Bir torba içinde babasının kemikleri kızı Selda’ya teslim edildi. Siyah bir torba içerisinde babasının kemiklerini teslim alan Selda Bayri “Babam kaybolduğunda 5 yaşındaydım. Şimdi ise siyah poşet içinde kemiklerini kucakladım. Taşıdığım en acı yük bu” dedi.

 

en-aci-yuk-8479612_2601_m

Şok Üstüne Şok

Şaban Bayri’nin çocukları Sevda, Selda ve Gökhan, yıllardır “baba” dedikleri Eray’ın, öz babalarının katili çıkınca büyük şok yaşadı. Cinayet davası sürerken mahkeme, Bayri’nin 3 çocuğundan da DNA testi istedi.

574a9c7eae7849014419ff17

Çocuklardan Sevda bu kez ikinci bir şok yaşadı. Sevda’nın, Şaban Bayri’nin kızı olmadığı ortaya çıktı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam