BACAĞI KESİLMEYECEK

AYBA personelinin yaptığı iğne yüzünden sakat kalan Kemal Çatallık’a devlet el uzattı

01 Ocak 2019 - 19:43 0
reklam

Mustafa Çelik/Manşet Aydın-EFELER Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı AYBA’nın ruhsatsız olarak verdiği Evde Sağlık Hizmeti kapsamında bacağına yapılan iğneden sonra sakat kalan 69 yaşındaki Kemal Çatallık’ın ‘bacağımı kesin’ feryadı, AK Parti Aydın milletvekili ve MKYK üyesi Metin Yavuz’u harekete geçirdi. Talihsiz adamı Karacasu’ya bağlı Nargedik mahallesindeki evinde ziyaret eden Yavuz, “İl Sağlık Müdürlüğü tüm ihtiyaçlarınızla ilgilenecek. Öyle bacağın kesilecek diye bir şey yok” dedi. Yavuz daha sonra bir diğer iğne mağduru Rıza Yıldırım’ı da Dikmen Mahallesinde ziyaret edip destek sözü verdi.

Aydın Valiliği’nin kararıyla ruhsatsız olduğu gerekçesiyle durdurulan Büyükşehir Belediyesi Hizmet Ağı’nın (AYBA) evde sağlık hizmetinin sakat bıraktığı vatandaşlara AK Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Yavuz yardım eli uzattı. AYBA personelinin yaptığı iğnelerin sinir uçlarına gelmesi sonucu sakat kalan Karacasu’nun Nargedik ve Dikmen mahallelerinde yaşayan Kemal Çatallık ile Rıza Yıldırım’ın hali yürek sızlatırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem

Çerçioğlu’nun bu drama seyirci kalması eleştiri konusu olmuştu. Karacasu’ya açılış yapmak için gittiğinde bile yanlarına uğramadığı iki vatandaş yerine Karpuzlu’da kendisini öven aileleri ziyaret eden Çerçioğlu’nun aksine AK Partili Metin Yavuz, mağdur iki vatandaşa destek ziyaretinde bulundu.
SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLGİLENECEK
Nargedik’te alzheimer hastası annesi ve eşiyle birlikte yaşayan 69 yaşındaki Kemal Çatallık’ın, MANŞET Gazetesi’ne verdiği röportajdaki, “Dizimin altını kessinler. O ağrının acısını en fazla 10 gün çekerim. Ama bu ağrı dayanılmaz. Gecelerim gündüzlere dönüyor. Neler çektiğimi bir ben bir de Allah biliyor” sözleri üzerine devreye giren Yavuz, Çatallık’ın bacağının kesilmeyeceğini söyledi. Yavuz, “Tedavin için ne gerekiyorsa yapacağız. Öyle hemen bacağın kesilecek diye bir şey yok. İl Sağlık Müdürlüğü her konuda destek olacak. Gerisi Allah’a kalmış. Allah’ın izniyle her şeyi çözeceğiz. Devletimiz size her türlü sağlık desteğini sunacak. Tüm sağlık bakımlarınız İl Sağlık Müdürlüğü tarafından takip edilecek” diye konuştu. ‘Allah devletimize zeval vermesin” diyen Çatallık ise, “Bu zor günlerimizde buraya gelerek bize güç verdiniz. Allah sizden da razı olsun” yorumunu yaptı.
“RUHSAT YOK MUHATAP YOK”
Yavuz, AYBA’nın iğnesi sonucu bacağını kaybeden Dikmen Mahallesi’ndeki Rıza Yıldırım’ı da unutmadı. Eşi Kadriye Yıldırım ile beraber yaşayan Rıza Yıldırım,

vurdukları iğnenin ardından bacağının felç olduğunu belirtti. Kadriye hanım ise, “Bizim birbirimizden başka kimsemiz yok. Sobayı bile yakamıyorum” diye dert yandı. Vekil Yavuz, ailenin ihtiyaçlarının karşılanması için talimat verirken, İl Sağlık Müdürlüğü’nün de gereken her şeyi yapacağının garantisini verdi. Mağdur vatandaşların muhatap bulamadıklarına dikkat çeken Yavuz, “Belediyelerin sağlık hizmetini yapmasından sıkıntılı değiliz. Bu işin ruhsatlı bir şekilde yapılması lazım. İnsan sağlığına zarar vermeyecek şekilde ruhsatlandırılması lazım. 2017’den bu yana prosedürleri yerine getirmediler. Bu vatandaşlarımız mağdur olmuş ancak şu anda karşımızda bir muhatap yok. Eğer bakanlık kapsamında olsaydı bu vatandaşları sakat bırakanlarla muhatap olurduk” dedi.
“ALGI DEĞİL GERÇEK BURADA”
Çerçioğlu’nun algı yönetimi yapmaya çalıştığını belirten Metin Yavuz, “Üzücü ama iki vatandaşımız bu işin ehli olmayan insanlar tarafından bu hale getirilmiş. Gerekli belgeleri sunamıyorlar ve sağlık hizmetlerinin kısıtlıyormuşuz gibi algı yönetimi yapmaya çalışıyorlar. Çerçioğlu, sosyal medyada bazı yayın organlarında kendi trolleriyle saldırı yapıyor. Ancak işin gerçeği burada. Bizim için insan ve sağlık önemli” ifadelerini kullandı. AK Parti hükumetinin en çok önem verdiği konunun sağlık olduğunun altını çizen Yavuz, “Bütçede en büyük payı sağlık hizmetlerine harcıyoruz. Geçmişteki hastanelerin halini biliyorsunuz ve şu anki durumumuz ortada. Dağ başına bile olsanız helikopter ve uçakla sağlık hizmeti verebiliyoruz.
“ÖZEL HASTANELER KAMU HİZMETİ VERİYOR”
Çerçioğlu’nun özel hastanesi olması nedeniyle “Tuzu kuru” eleştirilerine de yanıt veren Yavuz, “Özel hastaneler de kamu görevi görüyor. Bir vekil olarak vatandaşa her türlü hizmeti sunmak için bu alandaki bilgi birikimlerimizi kullanıyoruz” diye konuştu.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-