Bacağı koptu, yuvası dağıldı

Herkes uyurken, o sabaha karşı mesai arkadaşlarıyla birlikte çöp topluyordu. Zaten zor olan hayatı, bir otomobilin gelip çarpmasıyla tamamen katlanılmaz hale geldi. Belediye işçisi Savaş Özben (33) o kazada bacağını, kazadan sonra da yuvasını kaybetti. Özben, dağılan hayatını Manşet Aydın’a anlattı.

17 Ağustos 2018 - 16:07 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Savaş Özben, Nazilli’de çöp toplama işçisi olarak çalışıyordu. 19 Temmuz’da, yani bundan 1 ay önce tüüm hayatı, hiç de beklemediği bir kazayla değişti.
Sabaha karşı belediyeye ait kamyonla yol kenarında çöp toplarken, bir otomobil 33 yaşındaki Savaş Özben’e çarptı. Kazada, Savaş Özben sol bacağını kaybetti. Özben tedavisinin tamamlanıp hastaneden taburcu edildi ancak kaza nedeniyle sadece bacağını değil, ailesini de yitirdi.
Asude Özben, kazanın ardından 3 çocuğunu da alarak Savaş Özben’i terk etti.

“BACAĞIM ELİMDE YARDIM İSTEDİM”
Manşet Aydın’a konuşan Savaş Özben, kaza anını saniyesi saniyesine şu sözlerle anlattı:
“Dallıca’daki çöpleri toplayıp İsabeyli’ye geçecektik. Biz tali yoldan giderken arkadan araba çok hızlı geldi. Ben fren sesi bile duymadım. Bize çarptıktan sonra arabanın üzerinden atlayarak yola düştüm. Arabalar çarpmasın diye sürünerek kaldırıma çıktım. Bacağım elimde bağırarak yardım istedim. Beni en çok etkileyen bu oldu. Daha sonra beni hastaneye götürdüler. Bize çarpan çocuklar Kuşadası’ndan eğlenmekten geliyorlarmış. İfadesine göre uyuklamış.”

“KARIM ÇOCUKLARIMI GÖSTERMİYOR”
Bacağı koptuktan sonra eşinin kendisinden ayrıldığını belirten Özben, “Hastaneye yanıma dahi gelmedi. İyileştikten sonra göreceğim demiş ama sadece bir kere geldi. Çocuklarımı da yalnızca bir kere gördüm. Bana attığı mesajlarla psikolojimi bozuyor. Çocuklarımı göstermeyeceğini söylüyor” ifadeleriyle yaşadığı zor günleri anlattı.

“ÇALIŞMAK İSTİYORUM”
Yaraları iyileştikten sonra yeniden çalışmak istediğini ifade eden Özben, “Ben hayatım boyunca yatmak istemiyorum. Yaralarım geçince çalışarak yaşam mücadeleme devam edeceğim. Engelli kadrosuna girerek vatanıma milletime yararlı bir vatandaş olmak istiyorum. Tek bacağımla hayata karşı dim dik duracağım” dedi.

Kazanının arayan herkese teşekkür eden Özben, “Eşim yanımda olmadı ama neredeyse bütün Nazilli ve İsabeyli benimleydi. Onların dualarıyla yaşama tutundum. Gelen giden herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

“SEVİLEN SAVAŞ GERİ DÖNECEK”
Oğullarının geçirdiği kaza nedeniyle üzgün olan baba Zafer Özben ve anne Zühal Özben, “Oğlumuzun bir an önce iyileşmesini istiyoruz. Elimizden geldiğince ona destek olmaya çalışıyoruz. Kendisi çalışmak istiyor. İnşallah yeniden hayata döner ve herkesin sevdiği Savaş olur“ diye konuştular.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam