Bağımlı gencin ‘beni kurtarın’ feryadı!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan, 20 yaşındaki uyuşturucu bağımlısı genç, tedavi olmak için yetkililerden yardım isteyerek ‘beni bu illetten kurtarın’ dedi.

reklam
02 Kasım 2016 0
reklam

Nazilli’de yaşayan 20 yaşındaki uyuşturucu bağımlısı A.K. isimli gencin feryadı yürekleri dağladı. Edinilen bilgiye göre 7 yaşında babasını kaybeden A.K. 5 yıl önce bir arkadaş ortamında başladığı uyuşturucu maddenin bağımlısı oldu. Çocuk yaşlarda kullanmaya başladığı uyuşturucudan kurtulamayan genç, boş zamanlarda ise ailesinin geçimini sağlamak için bir ahçının yanında işe başladı.

123

İlerleyen zamanlarda kendisinde bağımlık yapan esrarın yanı sıra bonzai ve kimyasal ilaçlarda kullanan genç deyim yerindeyse bataklığa sürüklendi. Gencin bu durumun fark ederek yardımına koşan dayısı H.Ç., yeğeninin bu madde bağımlığından kurtulmak istediğini açıkladı.
Uyuşturucu illetinden kurtulmak için dayısından yardım isteyen A.K “Uyuşturucu kullandığım için hiç kimsenin yüzüne bakamıyorum. Baksam da kendimi suçluymuş gibi hissediyorum. Bırakmayı da çok istiyorum. Kriz geldiği zaman kendimi hiç iyi hissetmiyorum, sürekli onu düşünüyorum, başka hiçbir şey gelmiyor aklıma. Bugüne kadar hiçbir suça karışmadım, sabıkam temiz ancak bu illete devam ettiğim taktirde kötü şeyler yapmaktan korkuyorum, hiçbir sosyal güvencem yok, Uyuşturucuyla mücadele etmem için hastaneye yatmam gerekiyor ama maddi durumlarımız yok denecek kadar az bu nedenle de Yetkililerden yardım bekliyorum.

Benim tedavi olmama yardımcı olsunlar. Tekrardan bir boşluğa düşmek istemiyorum. “dedi.
20 yaşındaki A.K. tedavisini tamamladıktan sonra askere gitmek istediği belirterek, yaşıtlarına ise bu tür kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını tavsiye etti.

(Haber Kaynağı: Murat Gürkan)
reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam