“Bağırmak da şiddettir”

ADÜ Atça Halkla ilişkiler 2.sınıf öğrencileri “Kadına Şiddete Hayır” etkinliği kapsamında esnaf ve işletmelere, farkındalık oluşturmak amacıyla sticker ve el kitapçıkları dağıttı.

28 Mayıs 2018 - 12:03 0
reklam

Haber Merkezi / Manşet Aydın- EFELER- Kendilerine Grup Amigos adını veren ADÜ öğrencileri Kerime Kahraman, Diyar Yıldız, Seray Bal, Hediye Yalçın ,Cihan Güneş ve İrfan Aslan bu yılki proje konuları olan “kadına yönelik şiddet” hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla stickerler ve el kitapçıkları hazırladı.

Aydın kent merkezi, Nazilli, Sultanhisar ve Atça’da bazı iş yerlerine dağıttıkları stickerler ve el kitapçıklarında “küfür ve bağırmanın da şiddet anlamına geldiğine vurgu yapan Grup Amigos, farkındalık çalışmalarının ana temasını “Usulca söylersen (d)uyarım bağırırsan (d)uymam” olarak belirledi.

ADÜ’lü öğrencilerin dağıttıkları stickerleri dükkanlarının camlarına yapıştıran esnaf da kadına şiddetin son bulmasına yönelik bu farkındalık çalışmasını çok beğendiklerini ve her zaman bu tür faaliyetlere destek vermeye hazır olduklarını söylediler.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort