Bahoz’un Öldürülmesini Sindiremediler

Fehman Hüseyin kod adı “Bahoz Erdal”. Bahoz’un Suriye’de öldürülmesinin ardından PYD adeta ne yapacağını şaşırdı. Kamışlı’da Bahoz’un öldürülmesinden sorumlu tuttuğu 110 kişiyi PYD gözaltına aldı.

reklam
10 Temmuz 2016 0
reklam
reklam

Terör örgütü PKK’nın elebaşılarından Bahoz Erdal’ın öldürülmesi gündeme bomba gibi düştü. Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, terör örgütü PKK’nın üst düzey sorumlularından Fehman Hüseyin’in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü açıkladı. Hedef araçta teröristbaşı ile birlikte 15 korumasının da bulunduğu belirtildi. Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, PKK terör örgütünün Suriye topraklarında işgalci olduğunu bildirerek, “Beşşar Esed rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan PKK’nın bu üst düzey yöneticisine dönük gerçekleşen operasyonu Suriye şehitlerine, gazilerine ve Suriye zindanlarında işkence gören şerefli Suriye halkına armağan ediyoruz” diye kaydetti.

1710165

Fehman Hüseyin yani Bahoz Erdal ve beraberindekilerin etkisiz hale getirilmesinin ardından PYD adeta çılgına döndü. PYD, Bahoz Erdal’ın öldürülmesinden sorumlu tuttuğu  toplam 110 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında Suriye rejimi askerleri ile El-Muhaberattan üst düzey kişilerin de olduğu öğrenildi.

OPERASYONDA MİT İMZASI

Yurt dışında da operasyonel hale getirilen MİT,  2 yıl önce yeniden yapılandırılmıştı. Bahoz Erdal’ın etkisiz hale getirilmesi MİT’in ilk yurt dışı operasyonlarından birisi olarak tarihe geçti.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam