Bakandan flaş açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; “Kış döneminde ‘giremezsiniz’ dedikleri, hain terör örgütü PKK’nın sözde tüm üs ve barınma bölgelerine tek tek girilerek 125 üs ve barınma merkezine 129 operasyon gerçekleştirilmiştir.”

12 Şubat 2017 - 16:40 0
reklam

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile birlikte gerçekleştirdiği Adıyaman ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu.

Güvenlik güçlerinin operasyonları büyük bir kararlılıkla sürdürdüğünü ifade eden Soylu, “Gönlünüz rahat olsun. Terörle mücadelemiz, terörü tasfiye noktasına  gelmiştir. Biz terörü tasfiye edeceğiz. Sadece orada kalmayacağız. Kıymetli  Cumhurbaşkanımızın talimatı, Başbakanımızın ortaya koymuş olduğu iradeyle  birlikte Doğu ve Güneydoğu bir taraftan istihdam, turizm ve kardeşliğin tesis  edildiği bir alan olacak. Göreceksiniz ki bunu en kısa zamanda  gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 3-4 aydır Doğu ve Güneydoğu’da vatandaşlarımızla  birlikte oluyoruz. Bunun bir bölümü arkadaşlarımızla terörle nasıl mücadele  edeceğiz kararlılığı içinde yapılan değerlendirmelerdir. Bir bölümü de  vatandaşlarımızla geçirdiğimiz zamandır.” dedi.

Bakan Soylu, terörle mücadelede yaşanan gelişmeler ile ilgili önemli açıklamalar da bulunarak, Kış döneminde ‘Giremezsiniz’ dedikleri terör örgütü PKK’nın sözde tüm üs ve barınma bölgelerine tek tek girilmiştir. Kış döneminde 125 sözde üs ve  barınma merkezine 129 operasyon gerçekleştirilmiştir. Son 5 ayda 22 ilde 661  sığınak ve barınak imha edilmiştir. Son dönemlerde PKK ve KCK’nın şehir  yapılanmalarına karşı ciddi operasyonlar gerçekleştirilmiştir. Son 5 ayda 8 bin  477 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 2 bin 603 kişisi tutuklanmıştır. Bu  örgütlere lojistik ve finans kaynağı desteği verdiği tespit edilmiş 79 belediyeye  görevlendirme yapılmış, son 5 ayda 49 üst düzey terörist yakalanmış, 689 terörist  etkisiz hale getirilmiştir. Yine son 5 ayda 126 eylem engellenmiştir. Bunların  içerisinde, patlayıcı, canlı bomba, bombalı araç eylemleri de mevcuttur. Aslında  listemiz çok daha uzun. Bu gücün daha da artması için Bakanlığımız tarafından 11  bin polis, 28 bin 550 jandarma, 635 sahil güvenlik, 21 bin 716 güvenlik korucusu  alımı devam etmektedir.” şeklinde konuştu

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam