Bakım değil sağlık durduruldu

Aydın Valiliği, yazılı bir açıklama ile AYBA’nın hizmetlerinin yasaklanmadığını, sadece evde sağlık uygulamasının ruhsatsız olduğu için durdurulduğunu belirtti.

04 Ocak 2019 - 14:42 0
reklam

Aydın Büyükşehir Belediyesi Hizmet Ağı’nın (AYBA) ruhsatsız ve yetkisiz olduğu gerekçesiyle evde sağlık hizmetinin durdurulması kentte tartışmalara neden olurken, Valilik bir açıklama yayınlayarak konuya açıklık getirdi. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren AYBA’nın hizmetlerinin yasaklandığına dair haberlere istinaden yapılan açıklamada 4 maddelik bilgilendirme yapıldı: 1. AYBA’nın hizmetleri yasaklanmamıştır. AYBA’nın sadece sağlık hizmetleri ruhsatsız olduğu için durdurulmuş, şartları yerine getirip ruhsat aldıkları takdirde sağlık hizmetlerine de izin verilecektir.
2. AYBA sağlık hizmetleri dışındaki tüm faaliyetlerini herhangi bir kısıtlama olmadan yapabilir.
3. Vatandaşımızın evde sağlık hizmetleri ihtiyacı İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 33 ekip 140 personelle haftanın 7 günü sabah 8 akşam 8 saatleri arasında karşılanmaktadır. (diş sağlığı ve ambulans ihtiyaçları dâhil)
4. Vatandaşım evde sağlık için Sağlık Bakanlığı’na ait 444 38 33 (444EVDE) Numaralı telefonu arayıp bilgi vermesi yeterlidir. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-