BAL’da fikstür çekildi, Takımlar belli oldu

2016-2017 sezonunda 12 grupta oynanacak Bölgesel Amatör Lig fikstür çekimi İstanbul’da yapıldı. Orhan Saka Amatör Evinde düzenlenen fikstür çekimine, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi, Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan, TFF BAL İcra Kurulu üyesi Fahrettin Eserdi, 156 BAL takımının temsilcileri katıldı.

reklam
27 Ağustos 2016 0
reklam

df2bf98ab7e643ea901aa32d8bad13ba - Kopya
Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan’ın yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez yaptığı konuşmada, “BAL Ligi bizim amatör liglerimizin amiral gemisi. Bütün liglerimiz çok önemli ancak BAL’ın çok özel tarafı da duygusal bir lig olması. Türkiye’nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine oynattığımız bir lig. 81 ilde oynanması, Türkiye’yi kucaklaması açısından çok değerli ve TFF tarafından da çok önemsenen bir lig. 2016-2017 BAL sezonunun hepimize hayırlı olmasını diliyorum. TFF Başkanımız  Sayın Yıldırım Demirören’in de dostluğun, kardeşliğin ön planda olduğu bir lig olması dileğini de ileterek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Birden fazla grupta bulunan Ankara, İzmir ve İstanbul takımlarının hangi gruplarda yer alacağını belirlendiği kura çekiminden sonra  12 grubun fikstür çekimi yapıldı. Kulüpler 2016-2017 sezonu BAL Statüsü konusunda bilgilendirildi.

BAL’da 12 grup birincisi statüde belirlendiği şekilde Play-Off turuna yükselecek. Bu turda oluşan 6 eşleşme tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanacak ve galipler Spor Toto 3. Lig’e yükselecek. Bu turda mağlup olan 6 takım bir kez daha statüye göre eşleştirilecek ve yine tarafsız sahada tek maç üzerinden oynanacak 3 eşleşmenin galibi Spor Toto 3. Lig’e çıkacak son 3 takımı oluşturacak.
4b20f12807be4b058a8a0d971bebe7d3 - Kopya
AYDIN TAKIMLARI 8. GRUPTA
Bölgesel Amatör Ligi’nde grupların belli olmasının ardından 4 Aydın temsilcisinin de yer alacağı 2016/2017 sezonunu 8. Grup takımları şöyle;
ÇİNE MADRANSPOR
DEMİRTEN YEŞİLKÖYSPOR
DENİZLİ SARAYKÖY SPOR
DİDİM BELEDİYESPOR
KARPUZLU BELEDİYE
ORTACA BELEDİYESPOR
PAMUKKALE SPOR
SÖKESPOR
UTAŞ UŞAKSPOR A.Ş
YATAĞANSPOR
ÖDEMİŞSPOR
ALİAĞA FUTBOL A.Ş.
ÇİĞLİ BELEDİYESPOR

BAL’da ilk hafta maçları
Aliağa Futbol A. Ş. – Ödemiş Spor
Çine Madranspor – Didim Belediyespor
Çiğli Belediyespor – Karpuzlu Belediyespor
Demirten Yeşilköyspor – Denizli Sarayköyspor
Yatağanspor – Ortaca Belediyespor
Pamukkalespor – Utaş Uşakspor
Sökespor – BAY

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam