Balık ölümlerine sebep olanların cezası kesilecek

Bölge halkı, balık ölümlerinin nehirdeki kirlilik yüzünden olduğunu ifade ediyor. Sorumlu kurumlar sudan ve ölen balıklardan numune alıp, incelemeye başladı.

24 Mayıs 2018 - 12:06 0
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER-  Büyük Menderes Nehri’nde 2 gündür meydana gelen toplu balık ölümlerinin nedeni araştırılıyor.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, balık ölümleriyle ilgili komisyon kurulduğunu ve suyu kirletenlerin tespit edilerek, cezalandırılacağını söyledi. Söke ile Didim ilçesi arasında kalan Balat Mahallesi yakınlarında, Büyük Menderes Nehri’ndeki toplu balık ölümleri yetkililerin dikkatini çekti.

Sorumlu kurumlar sudan ve ölen balıklardan numune alıp, incelemeye götürdü. İncelemeden çıkacak sonuçlar beklenirken, bölge halkı, balık ölümlerinin nehirdeki kirlilik yüzünden olduğunu ifade ediyor.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, balık ölümleri ile ilgili bir komisyon oluşturduklarını belirterek, “Adnan Menderes Üniversitesi, Devlet Su İşleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden komisyona katılan arkadaşlar konuyu değerlendiriyor. Değerlendirme neticesinde, Büyük Menderes Nehri’ni kirleten unsur her kimse önce onu tespit ederek, cezanın uygulanması lazım. Ayrıca suyun kirletilmemesi ve kirletenlerin bunu sürdürmemesi için de komisyon olarak gerekli tedbirleri alacağız. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort