Balık tezgaha düştü!

Nazilli’de balık hali hareketlendi. Eylül ayında “vira bismillah” diyen balıkçıların avladığı balıklar, Kurban Bayramı’nın ardından tezgâhları süsledi.

reklam
22 Eylül 2016 0
reklam

Eşref ÖZBAĞCI/Haber 256-NAZİLLİ-Uzmanların haftada iki kez yenmesini tavsiye ettiği balık, Nazilli’de tezgâhları şenlendirdi.
Faydaları saymakla bitmeyen balığa yoğun ilgi gösteren vatandaşlar,  yeni sezon başlangıcı itibarıyla fiyatları uygun bulduklarını söyledi.
Nazillili balıkçılar, önümüzdeki günlerde balıkların arttıkça fiyatların düşebileceğini dile getirdi.
01
EN ÇOK TALEP HAMSİ VE SARDALYA’YA!

Balık pazarında yaşanan hareketliliğin sevindirici olduğunu ifade eden Soner Özdemir, “8 yıldır balıkçılık yapıyorum. Yeni sezona bismillah dedik. Balık satışlarımız başladı. Vatandaşlara bol çeşit sunuyoruz ve fiyatlarımız gayet uygun. Hamsi, sardalye, uskumru, kopez 10 liradan satıyoruz. Palamutlar 10-15 lira aralığında,  tavuk balığı 20, barbun, levrek ve çupra(çipura) 25 liradan satılıyor. Müşterilerimiz de fiyatlardan memnun olduklarını söylüyorlar.” şeklinde konuştu.

25 yıldır Nazilli’de balıkçılık yapan Nazilli Baş Balıkçısı İlhami Erdemli, “Sezon yeni açılmasına rağmen vatandaşın talebi çok güzel. Vatandaşlarımızın balığı çok özlediğini gördük.  Özellikle hamsi ve sardalya balığına talep oldukça büyük. Hamsi ve Sardalya’yı 10 kilosu 10 liradan satıyoruz. Allah bereket versin, satışlardan da oldukça memnunuz. Yeni sezon hem vatandaşlarımız hem de balıkçı esnafı için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam