Balıkçılar yeni sezondan umutlu

Balıkçılar 1 Eylül itibariyle bitecek av yasağının ardından “vira bismillah” diyecek olmanın heyecanını yaşıyor. Hazırlıklarını tamamlayan sektör temsilcileri bol ve bereketli bir sezon yaşayarak uygun fiyattan satış yapmayı umuyor

30 Ağustos 2018 - 16:07 0
reklam
reklam

Çağla Efe/Manşet Aydın-EFELER Yeni sezon hazırlıklarını tamamladıklarını dile getiren balık hali işletmecisi Aydın Yılmaz, av yasağı nedeniyle bugünlerde balık fiyatlarını yüksek seyrettiğini söyledi.
Vatandaşın alım gücünün azaldığı için bu aylarda Aydın’da yeterince balık tüketilmediği ifade eden Yılmaz, yeni av sezonunu umutla beklediklerini kaydetti.

‘’FİYATLAR DÜŞECEK’’

Av yasağının da kalkmasıyla bolluk beklediklerini ifade eden Yılmaz; ‘’Aydın’da hamsi, sardalya, barbun, çipura tüketiliyor. Bugünlerde Çipura’nın kilosu 50 TL, barbunun 40 TL ve hamsinin ise büyüklüğüne göre 12.5 ile 15 TL arasında. Yükselen mazot ve diğer giderlere karşın av sezonunun açılmasıyla bollaşan ürün nedeniyle tezgahlarda daha düşük fiyatlardan yerlerini alacaklar. Balık tüketimi çocukların gelişimi açısından oldukça. Bu yüzden haftada en az bir kere balık tüketilmeli.” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam