Balon satarken kitabını elinden düşürmüyor

Efeler’de balon satan 30 yaşındaki Dursun Öztürk, günümüzde yaygınlaşan akıllı telefonu kullanmak yerine elinden kitabını düşürmüyor. Satış yaparken dahi kitap okuyan Öztürk, bu şekilde haftada bir kitap bitirdiğini söyledi.

13 Ağustos 2018 - 16:53 0
reklam

Merve Danışman/Manşet Aydın-EFELER Efeler Atatürk Kent Meydanı’nda 6 yıldır çocuklara balon satarak geçimini sağlayan Dursun Öztürk (30), kitap okuma alışkanlığıyla Aydınlılara örnek oluyor. Balon satmaya çıktığında yanına mutlaka bir kitap aldığını söyleyen Öztürk, “Biraz gezinip satış yapıyorum. Daha sonra boş vakitlerimde hemen kitabımı çantamdan çıkarıp okumaya başlıyorum. Bu şekilde haftada bir kitap bitiriyorum” dedi.

“TEKNOLOJİYE HAPSOLMAYALIM”

Günümüzde akıllı telefon kullanımın çok yaygınlaştığını, insanların gerekli gereksiz tüm boş vaktini teknolojik aletlerle harcadığını söyleyen Öztürk, “Vatandaşlar beni böyle görünce şaşırıyor. Bazıları da gelip bu davranışımdan dolayı tebrik ediyor. Ben ilkokul mezunuyum. Maddi imkansızlıklar sebebiyle okuluma devam edemedim. Ancak kitaplardan çok şey öğreniyorum ve kendimi geliştiriyorum” diye konuştu.

“BALON SATARKEN DÜNYAYI GEZİYORUM”

Kitap okurken kendini farklı şehirlerde bulduğunu ve hikayeyi yaşadığını ifade eden Öztürk, “Burada satış yaparken kitabımı çıkarınca hemen farklı bir dünyaya açılıyorum. Adeta dünyayı geziyorum. Bedenen buradayım ama kafamda çok farklı hikayeler yaşıyorum. Bu çok güzel bir duygu” dedi.

ARKADAŞI SAYESİNDE BAŞLADI

Eğitimine devam edemediği için içten içe üzüntü duyduğunu ve bir gün bunu yakın arkadaşlarına dile getirdiğini belirten Öztürk, şunları söyledi:
“Arkadaşlarımdan biri de sürekli kitap okurdu. Beni de cesaretlendirdi ve ‘İlkokul mezunu olman okumana engel değil’ dedi. Bende ondan aldığım bir kitapla başladım. İlk başta daha yavaş okuyordum. O kitabı bitirince bir daha hiç okumayı bırakmadım, alışkanlık haline getirdim. Şimdi haftada bir kitap bitiriyorum.”

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-