Bankta yatan adam şovu

AYBA’nın hizmetleri engelleniyor yalanını ört bas edebilmek için “bankta yatan adam” oyununu sahneleyen Çerçioğlu, 3 aydır otogarda yattığı iddia edilen Ramazan Bilgin isimli vatandaşı, tam bir reklamcı ustalığıyla, Aydın Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerine aldırarak Efeler’deki Sevgi Evleri’ne yerleştirmişti.

05 Ocak 2019 - 09:14 1
reklam

Aydın Valiliğinin açıklamasıyla “AYBA yalanı” anlaşılan Çerçioğlu’na bir darbe de Nazilli Kaymakamlığı’ndan geldi. Kaymakamlık açıklamasında “Ramazan BİLGİN’in yaklaşık altı gün önce ablasıyla tartıştığı ve evi terk ettiği komşularının beyanından tespit edilmiştir. Basında yer aldığı şekilde aylardır terminalde yattığı doğru değildir” denildi.

Olayın ardından Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, daha önce Bilgin’i bir otele yerleştirerek aceze yardımı yaptığını ifade ederek Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür şovlarla ruhsatsızlık nedeniyle kapatılan AYBA’nın ayıbını örtmeye çalıştığını belirtmiş, “Aydın’da bir çok evsiz vatandaş var niye onlara sahip çıkmıyorlar” demişti.

“MAĞDUR EDEBİYATI”
Otogar çevresindeki esnaf da Ramazan Bilgin’in Nazilli Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından kendisine yapılan maddi yardımları alkol almak için kullandığını iddia ederek “Aydın’da hangi evsize sahip çıkılıyor. Vatandaş üzerinden siyaset yapıyorlar. Seçimler olmasa bu adama kimse sahip çıkmazdı. Her gün buraya aç susuz bir çok insan geliyor. Çerçioğlu bu adam üzerinden mağdur edebiyatı yapıyor” ifadelerini kullandı.

AYLARCA DEĞİL ALTI GÜNMÜŞ
Nazilli Kaymakamlığı da Çerçioğlu’nun şova dönüştürdüğü “otogarda yatan adamı” hakkında bir açıklama yaparak “Ramazan BİLGİN’in yaklaşık altı gün önce ablasıyla tartıştığı ve evi terk ettiği komşularının beyanından tespit edilmiştir. Basında yer aldığı şekilde aylardır terminalde yattığı doğru değildir” dedi.

ANNESİNİN MAAŞINI ALIYOR
Kaymakamlıktan yapılan resmi açıklamada “Ramazan BİLGİN, geçimini annesinin emekli maaşı ile sağlamakta iken annesinin 2018 yılının ocak ayında vefat etmesinden sonra ablası ile kalmaya başlamış olup 52 yaşındadır ve herhangi bir sağlık sorunu yoktur” denildi.

ABLASINDAN GEÇİNİYOR
Ramazan BİLGİN’in ablası ile aynı adreste ikamet etmesine rağmen ayrı ayrı yardım alabilmek için kendisini zaman zaman farklı adreslerde gösterdiğini de ifade eden Kaymakamlık açıklamasında; ‘otogarda yatan adamın’, hurda ve kağıt toplayarak evin geçimini sağlamaya çalışan ablasından ve Nazilli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan aldığı yardımlarla geçindiği belirtildi.

DEVLET BAKIYOR
Açıklamada; Çerçioğlu’nun şov malzemesi haline gelen Ramazan Bilgin’in annesinin ölümünden sonra iki ayda bir nakdi yardımlardan faydalanmakta olduğuna da işaret edilerek “Ayni olarak en son Eylül ayında bir ton kömür yardımı almıştır. Nakdi olarak son altı aylık dönemde Mayıs ayında 400TL. Temmuz ayında 300TL. Ağustos ayında 200TL. Eylül ayında 200TL. Kasım ayında 250TL. nakdi yardım almıştır. Altı aylık toplam 1200TL. nakdi yardım almış olup, sağlık giderleri devlet tarafından karşılanmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

ALKOL YÜZÜNDEN TARTIŞMIŞ
Kaymakamlık, Ramazan Bilgin’in “aylardır otogarda yattığının da yalan olduğunu” açıklamasında şu sözlerle bildirdi: “Yapılan araştırma sonucu Ramazan BİLGİN’in sürekli alkol kullanması ve eve herhangi bir maddi destek ve yardımının bulunmaması nedeniyle yaklaşık altı gün önce ablasıyla tartıştığı ve evi terk ettiği komşularının beyanından tespit edilmiştir. Basında yer aldığı şekilde aylardır terminalde yattığı doğru değildir”. (HABER MERKEZİ)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Anonim

52 yaşındaki şarhoşa ne diye yardım ediyorsunuz ne belediye nede valilik yardım etmesin ben 52 yaşındayım dağlarda koyun oynatıyorum şarhoş pislik milletin hakkını yemesin o sarhoşu ne diye haber yapıyorsunuz kimse yardım etmesin çalışsın alıştırmayın

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-