Başkan Akın, Çerçioğlu’nu eleştirdi

Özlem Çerçioğlu’nun toplumu ayrıştırdığını söyleyen Ümmet Akın, Büyükşehir Belediye başkanı seçilmesi halinde su üzerinden ticaret yapmayacağını belirtti. Akın ayrıca, katı atık bedellerinin büyükşehir ve ilçe belediye meclislerinden geçtiğini hatırlatarak, bu yönde yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu kaydetti.

04 Eylül 2018 - 10:15 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın- NAZİLLİ- Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, 30 Mart 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimlere ilişkin yürüttüğü saha çalışması kapsamında Nazilli’de temaslarda bulundu. Büyükşehir Belediye başkanı seçilmesi halinde su üzerinden ticaret yapmayacağını söyleyen Akın, Özlem Çerçioğlu’nu eleştiri yağmuruna tuttu. Akın,“Suyu, 0 ile 5 tona kadar 2 kişilik ailelerde, 0 ile 15 tona kadar 4 kişi ve üzeri ailelerde ücretsiz yapacağız. İnsanların temel ihtiyacı kadar olan sudan ücret almayacağız. Bu kota aşılırsa sadece ekipman, personel giderlerini alacağız. Su üzerinden ticaret yapmayacağız” dedi.

İNSANLARLA DALGA GEÇİYOR

Ümmet Akın’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik eleştirileri su konusuyla sınırlı kalmadı. Katı atık bedellerini bahane ederek Özlem Çerçioğlu’nun insanlarla dalga geçtiğini düşünen Akın, “Aylık faturalar büyükşehir ve ilçe belediye meclislerinden geçmiştir. Aydın’n ilçelerinde 5 TL’den başlayıp 17 TL’ye kadar katı atık ücreti alan yerler var. Vatandaşın su pahalı isyanına karşın bu sürüyor. Ben bir belediye başkanının bu duruma düşmesine üzülüyorum” diye konuştu.

ÇERÇİOĞLU UYUMLU ÇALIŞMIYOR

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Nazilli Belediyesi arasında 5 Eylül Kurtuluş Günü nedeniyle yaşanan ‘konser’ krizine değinen Ümmet Akın, Özlem Çerçioğlu’nun 2014 yılından bu yana uyum ve koordineli çalışmayı tercih etmediğini belirtti. Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıl dönümü nedeniyle ilçede yapılacak iki ayrı konserin bunun en somut kanıtı olduğunu kaydeden Akın, “Bizim 2014 seçimlerinden bu yanan Büyükşehir Belediye Başkanı makamdan beklediğimiz şuydu; İlçe belediyeleri hangi partiden olursa olsun, o ilçenin gelişimine katkı sağlamak için koordinasyonlu çalışması. Ama mevcut Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı, hiçbiriyle uyumlu çalışmıyor. 5 Eylül Nazilli için önemli ama burada yarış edercesine ve kinayeli yaklaşımlarla bir yere varılmaz. Nazilli Belediyesi her sene bu etkinlikleri zaten düzenliyor. 500 metre arayla iki konser yapmanın ne gereği var. Bu cadde senin. O sokağın sorumlusu ben değilim. Bu festivali sen yapıyorsan ötekini ben yapıyorum gibi tavırları var. İnsanları ötekileştirmekten başka bir politika yok. Garip bir anlayış içerisindeler. Bu tutum halktan da tepki görüyor” dedi. Ümmet Akın son olarak, MHP ile Ak Parti arasında yerel seçimlere yönelik ittifak söylentilerine değinerek, “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ne karar verirse arkasındayız” sözleriyle konuşmasına son verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-