Başkan Çerçioğlu; ”Zor işleri Büyükşehir Belediyesi yapar”

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan, Aydın Tekstil’de 40 dönümlük fuar ve piknik alanı, Başkan Çerçioğlu tarafından vatandaşın hizmetine açıldı.

reklam
15 Ağustos 2016 0
reklam

hbrici (4)

Aydın Tekstil alanının düzenlenmesi konusunda Aydınlıların ’da fikrini alarak, proje oluşturan Büyükşehir Belediyesi, 40 dönümlük piknik alanını hizmete açtı.

Açılış törenine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Bozdağan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, Aydın Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
hbrici (3)

Açılışta konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, belediye başkanı olduğundan itibaren Aydın Tekstil alanın yeşil alan kalması için çaba sarf ettiklerini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı;

”2009 yılı yerel seçimlerinde belediye başkanı olduğumda bu yerin asla betonlaşmasını istemiyorduk. Biz buranın yeşil alan olması için 7 yıl mahkemelerde uğraştık. Çünkü Aydın’ın tek yeşil yaşam alanı burasıdır. Kamulaştırmak için 100 milyon bedel ödedik ve Aydınlılar için bu yaşam alanını düzenleyerek hizmete sunuyoruz. Aydınlıların isteğine göre, fuar alanı, piknik sahası ve sportif alanlar oluşturarak nefes alınabilecek bir yer haline getireceğiz. Bir kısım insanlar benim için burayı betonlaştıracağımı söylediler. Aydın için ne zaman güzel bir şey yapmaya kalkışsak, buna engel olmaya çalıştılar. Aydın’ın tek yeşil alanından rant sağlamaya çalışıyorlar ama biz izin vermeyeceğiz. Burayı bu hale getirmek kolay bir iş değil ama zor işleri de Aydın Büyükşehir Belediyesi yapar. Aydınımıza hayırlı uğurlu olsun”

HABERİN VİDEOSU:

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam