Başkan Üstündağ serbest bırakıldı!

Aydın’ın Didim ilçesinde devam eden FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonlar kapsamında ilçenin Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

reklam
05 Ağustos 2016 0
reklam

DİDİM TİCARET ODASI BAŞKANI ÜSTÜNDAĞ SERBEST KALDI ÜSTÜNDAĞ; “EMNİYET GÜÇLERİMİZE VE ADALETİMİZE GÜVENDİK. ONLARA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIK”

Fethullahçı Terör Örgütü(FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanmasına(PDY) yönelik operasyonlar kapsamında Didim’de gözaltına alınan Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ’ın sorgusunun ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Üstündağ, serbest bırakılmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Üstündağ açıklamasında “Ülkemiz 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı, tarihimizde eşi görülmemiş ihanetle güzide ordumuzun içine sızmış Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanmasına mensup bir gurup teröristin kalkışmasına sahne olmuş, bu kalkışma devletimizin, milletimizin, siyasi partilerimizin, basın kuruluşlarının birliği ve beraberliği ile bastırılmıştır. Bu süreçte, Devletimiz olağanüstü hal ilan ederek bu ihanet çetesinin tam olarak tespiti için soruşturmalar başlatmıştır. 3 Ağustos Çarşamba günü Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulumuzla toplantı halinde iken Didim Emniyet Müdürlüğünden gelen görevli Polisler şahsımı, ifademe başvurmak üzere Emniyet Müdürlüğüne davet ettiler ve o zamandan bu zamana 2 gün süre ile bize sorulan konularda bilgimiz dâhilinde cevaplar verdik. Emniyet güçlerimize ve adaletimize güvendik, onlara yardımcı olmaya çalıştık. Devletimizin bekası için bundan sonra da üstümüze düşen neyse yapmaya hazırız. Tüm beklentimiz bu çetenin tüm ayrıntıları ile ortaya çıkarılmasıdır. Ülkemizin varlığı, Devletimizin bekası ve demokrasimiz için Şehit ve Gazi olan vatandaşlarımızın olduğu bir ortamda bizlerin karşılaştığı durumlar son derece önemsizdir. Aynı azim ve inançla tüm halkımız gibi Devletimizin, Milletimizin ve demokrasimizin yanındayız. Bu vesile ile bir kez daha Şehitlerimize Allahtan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Onlara minnet borçluyuz. Geçen 2 günlük sürede bizlere güvenen suçsuzluğumuza inanan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam