Baştan aşağı yenilenecek!

Nazilli’de sayısız spor etkinliği ve organizasyona ev sahipliği yapan emektar salon, 32 yıl sonra bakıma alındı. Baştan aşağı yenilenecek kapalı spor salonu, yeni sezonda Nazillili sporcuların hizmetine sunulacak.

reklam
15 Temmuz 2016 0
reklam

123

Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli’de 1984  yılında hizmete giren ve her yıl yüzlerce karşılaşmaya ev sahipliği yapan Kapalı Spor Salonu bakıma alındı. Çalışmaları yerinde izleyen Nazilli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker, “Nazilli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğümüze ait spor salonumuzun geniş çaplı bakım onarım tadilat çalışması başlamıştır. Bu bakım onarım çalışmaları içerisinde spor salonun yapım yılı olan 1984 tarihinden bu yana değişmemiş olan parke zeminleri değişecek, salonumuzun güvenliği için güvenlik kameraları konulacaktır. Ayrıca salon içerisindeki antrenman salonlarında, güreş boks salonlarında bakım onarım ihtiyacı olan, yenilenmesi gereken zeminde tamirat yapılacak ve aynı zamanda salonumuz içten ve dıştan yeniden boyanacak. Salonumuz gerekli tadilatın ardından Nazilli’mizdeki sporcuların ve halkın hizmetine sunulacaktır. “ dedi.

1234

KISA ZAMANDA BİTECEK
Salonun eksiklerinin giderilerek yeni sezona hazır olacağını belirten Eker, “Çalışmalarımız 14 Temmuz 2016 tarihinde başlamış olup, ağustos ayı sonlarına doğru bitmiş olacaktır. Normalde bu bakım-onarım işimizin ihalesi 9 Haziran tarihinde yapıldı.  Ancak salonumuzun müsabaka programının yoğunluğu nedeniyle, müsabakaların tamamlanması için beklemek zorunda kaldık. Şu anda ilçemizde devam eden Halk Eğitim Müdürlüğü ve müftülükle birlikte yaz ve kış okulumuzun çalışmaları devam etmektedir. Salonumuz bakımda olduğu için bu çalışmaların aksamaması bakımından onları da Milli Eğitim Müdürlüğü’müze ait Ticaret Lisesi salonu ve Nazilli Lisesi salonumuza yönlendirdik.” dedi.

YEPYENİ BİR SALON OLACAK
Kapalı spor salonunun yapımı için ilgili kurumlarla el birliği içinde çalıştıklarını ifade eden Nazilli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker, “Salonumuzun böyle bir bakıma ihtiyacı vardı. Biz il müdürlüğümüze isteklerimizi bildirdik. İl Müdürlüğümüzde gerekli bakanlığımıza, genel müdürlüğümüze ve büyüklerimize isteklerimizi belirtti. Hep birlikte Nazilli’mizdeki spor salonumuzun tadilatının yapılması için gerekli adımları atıyoruz. Dış demirlerinden, güvenlik kameralarına, antrenman salonlarından, boya badanasına kadar hepsinin bakım onarımlarını yapacağız. Spor salonumuz en kısa zamanda yepyeni haliyle vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır. Salonumuzun yenilenmesi için bizlere her türlü desteği veren Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü’müze, genel müdürlüğümüze ve bakanlığımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam