BAYDAR’DAN ŞOK İDDİA

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ ABDULLAH GÜL OLABİLİR”

11 Nisan 2018 - 18:02 0
reklam
reklam

Naci Eriş/Manşet Aydın-Efeler CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar’ın, “CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül olabilir” dediği ileri sürüldü. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştiren Baydar’ın, “Bizim Genel Başkanın konumu umutsuz. Hiç başarısı yok” dediği iddia edildi.

2019 Yerel Seçimine yaklaşılırken partilerin Cumhurbaşkanı adayı belirleme çalışmaları da hızlandı. “CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?” sorusu ile ilgili flaş bir iddia gündeme geldi. CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar’ın, “Abdullah Gül’ün CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olmasının ciddi olabileceğini” söylediği öne sürüldü.
Aydınlık Gazetesi Yazarı Engin Ünsal, Avrupa Birliği Baroları ve Hukuk Dernekleri Meclisi toplantısı için Litvanya’nın Vilnius şehrine yaptığı yolculuk sırasında, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar’la karşılaştığını yazdı.

MESAJI İNGİLİZ LORD VERMİŞ

Ünsal, yolculuk sırasında konuştuğu Baydar’ın, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının Abdullah Gül olabileceğini söylediğini aktardı. Yazının ilgili kısmı şöyle:
“NATO Asamblesi’nde İngiltere’yi eski Savunma Bakanı olan bir Lord’un temsil ettiğini ve bu şahsın önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin adayının Abdullah Gül olacağını söylediğini anlattı. Ekonomik olarak bağımsız olmayan ülkelerin siyaseten de bağımsız olamayacağını, ülke siyasetinin ülke dışında belirlendiğini ve bu nedenle Abdullah Gül’ün CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olmasının ciddi olabileceğini’ belirtti. ‘Kılıçdaroğlu’nun CHP’ye yeni bir Ekmellettin olayı yaşatması ihtimal dahilinde olabilir’ diye ekledi. Sayın Baydar cesur bir politikacı. Sözlerini sakınmadan söyleyebiliyor ve CHP Genel Başkanı’na karşı açık ve olumsuz bir duruşu olduğunu anlatıyor.”
Ünsal, ikinci bir ‘Ekmeleddin vakası’ yaşanmaması yönünde görüşlerini belirten Baydar’ın “Bugünkü CHP kadrosu içinde Cumhurbaşkanı adayı olmaya layık tek isim Murat Karayalçın’dır” dediğini öne sürdü.

“KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞARISI YOK”

Aydınlık yazarı Engin Ünsal, Metin Lütfi Baydar’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdiğini ve “Konumu umutsuz” dediğini öne sürerek, yazısına şöyle devam etti:
“Bizim Genel Başkanımızın konumu umutsuz. CHP kökenli değil, partinin kademelerinde çalışmamış, tabanda çalışmanın çilesini çekmemiş ve bu nedenle siyasi heyecanı yok. Üstüne üstlük sol siyasetin öğretisinden yoksun. Bugüne kadar seçim kaybetmiş, hiç başarısı yok ve istifa etmeyi de düşünmüyor. Bunu kendisinin yüzüne karşı Tüzük Kurultayında söyledim ve istifa etmesi gerektiğinin altını çizdim’ dedi.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam