Baydar’ın üstü çizildi!

CHP’de Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısının ardından kesinleşen aday listesinde Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar’ın üstü çizildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Baydar’a milletvekili aday listesinde yer vermedi.

20 Mayıs 2018 - 23:36 0
reklam

Naci ERİŞ/Manşet Aydın-EFELER- CHP’de Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısının ardından kesinleşen aday listesinde Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar’ın üstü çizildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Baydar’a milletvekili aday listesinde yer vermedi.

Baydar, yaptığı ilk açıklamada, “Milletvekili adayı olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Beraber siyaset yaptığım, benim için büyük özveriyle çalışan yoldaşlarıma sonsuz teşekkürler” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir 2. Bölgeden adaylığının açıklandığı 24 Haziran seçimleri için Aydın Milletvekili adayları sıralamasında Baydar yer almazken ilk sırayı beklendiği gibi Bülent Tezcan aldı.

Hüseyin Yıldız’ın ikinci,  Süleyman Bülbül’ün üçüncü, Mustafa Arıkan dördüncü sırada yer aldığı listede 5’inci sıra “ittifakın kontenjan adayına” ayrıldı. Listede; 6’ncı Kaan Erçetin, 7’nci Kemal Güneri, 8’inci Fulya Üstündağ oldu.

KILIÇDAROĞLU EKİBİNİ KORUDU

Abdüllatif Şener’in Konya’dan aday gösterildiği CHP listelerinde önemli bazı isimler liste dışı kaldı.

Fikri Sağlar, Barış Yarkadaş, Mustafa Balbay, Ali Şeker, Eren Erdem, Gülsün Bilgehan, Şenal Saruhan, Haluk Pekşen, Zeynep Altıok, Musa Çam ve Necati Yılmaz gibi partinin önemli isimleri liste dışında kalanlardan oldu.

ÖNSEÇİMLE GELEN BAZI İSİMLER LİSTE DIŞI

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ekibinden 3 isim listeye girdi. Deniz Baykal ise Antalya 1. sıra oldu. İnce’ye yakın milletvekillerinden Namık Havutca, Rıza Yalçınkaya, Bülent Öz, Bülent Bektaşoğlu, Mehmet Göker, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan tekrar aday yapılmadı.

CHP’de Parti Meclisi toplantısında 24 Haziran genel seçimleri için yapılan 2 bin 319 aday adayı başvurusu değerlendirdi.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçadroğlu kurmaylarını korurken mevcut milletvekillerinden özellikle önseçimle gelen isimlerin bir kısmı liste dışı kaldı.

SAADET SIRALARI BOŞ KALDI

CHP ile ittifakta yer alan Saadet Partisi adayları için İstanbul ve Konya gibi bazı illerde adaylıklar boş bırakıldı. Saadet Partisi, isimleri bildirdikten sonra o sıralar doldurulacak.

CHP 81 ildeki 600 adayını Yüksek Seçim Kurulu’na bugün (Pazartesi) verecek.

Milletvekili kesin aday listeleri ise 30 Mayıs’ta ilan edilecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort