Baygın halde taburcu ettiler

Nazilli’de geçirdiği motosiklet kazası sonucu ağır yaralanan ve Adnan Menderes Üniversitesi’ne sevk edilen Yunus Emre Sinav’ın annesi Perihan Sinav, oğlunun tedavisi tamamlanmadan taburcu edildiğini iddia etti. Anne Sinav, bu süreçte karşılaştıkları zorlukları anne Perihan Sinav MANŞET Gazetesi’ne anlattı.

16 Nisan 2018 - 09:25 0
reklam
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli’nin Dallıca Mahallesinde yaşanan trafik kazasında ağır yaralanarak Nazilli Devlet Hastanesine kaldırılan ve Adnan Menderes Üniversitesine sevk edilen 18 yaşındaki Yunus Emre Sinav’ın annesi Perihan Sinav (42), oğlunun tedavisi tamamlanmadan hastaneden taburcu edildiğini ileri sürdü. Hastane yönetiminin kendilerine büyük zorluklar yaşattığını kaydeden anne Sinav, maruz kaldıkları muamele için büyük üzüntü duyduklarını söyledi.
YER YOK DEDİLER
Kazanın ardından Yunus Emre’nin, Adnan Menderes Üniversitesi’ne sevk edildiğini kaydeden Perihan Sinav, “İlk müdahaleler yapıldı, MR ve tomografi çekildi. Daha sonra ertesi gün öğlen 13.00’e kadar hiçbir müdahale yapılmadan oğlum acil serviste yattı. Daha sonra doktora gidip biz ‘ne zaman yoğun bakıma gideceğiz?’ diye sorduğumda bize yer yok dediler” ifadelerini kullandı.
“BİR TELEFONLATABURCU EDİLDİK”
Tanıdık bir doktorun ismi aracılığıyla Yunus Emre’yi yoğun bakıma aldırdıklarını ifade eden acılı anne, 3 gün sonunda ani bir kararla taburcu edildiklerini söyledi. Sinav, “Bir anda telefonla arayıp taburcu olduğumuzu ilettiler. Şaşkına döndük. Bize bunu söylediklerinde oğlum baygın halde yatıyordu. Yüzündeki yaralar iyileşmemişti” dedi.
“APAR TOPAR ODADAN ÇIKTIK”
Apar topar yoğun bakım servisinden çıkarıldıklarını iddia eden Sinav, “Bu sırada oğlumun üzerinde giyecek kıyafeti bile yoktu. Ameliyat önlüğü verdiler. Çocuğumu bu halde odadan çıkarttım. Bağırarak ve ağlayarak aşağıya indim. Şikayetçi olacağımı söyledim. Bunun üzerine doktor yeniden yer bulacağını söyledi.” diye konuştu.
“OĞLUM 40 DAKİKA BAYGIN HALDE BEKLEDİ”
Yoğun bakımda yeniden yer bulunurken Yunus Emre’nin 40 dakika boyunca eğitim odasında üzerinde ameliyat önlüğü tekerlekli sandalyede baygın halde bekletildiğini söyleyen anne Sinav, “Bu esnada oğlumun yaraları açıktı ve enfeksiyon kapabilirdi. Bu durum daha farklı hastalıklara davetiye çıkarabilirdik. Yapılan büyük terbiyesizlik” dedi.
“BENİ SUSTURMAK İÇİN YOĞUN BAKIMA ALDILAR”
Daha sonra yoğun bakımda yer bulunduğunu dile getiren Perihan Sinav, “Bizim gibi trafik kazası geçiren bir çocuğu taburcu edip Yunus Emre’yi aldılar. Ve daha sonra oğluma hiçbir şekilde tedavi uygulamadılar. Ertesi sabah yine taburcu edildik” diyerek kendilerini susturmak amacıyla göstermelik olarak 1 gün daha yoğun bakımda tutulduklarını öne sürdü.
“BİZ YANDIK BAŞKASI YANMASIN”
Hastanelerin hastalara böyle davranmaması gerektiğini aktaran Perihan Sinav, “Bugün benim çocuğumun başına gelen yarın başkasının başına gelmesin. Herkesin bu konuda duyarlı olması gerek. Biz evlatlarımızı ne zorluklar altında yetiştiriyoruz. Bir hiç uğruna çocuklarımızın canı yanmasın. Hastanelerin daha duyarlı olmasını istiyorum” diyerek sitem etti.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam