Bayram mutlu etmedi!

Hükümetin emeklilere verdiği bin liralık ikramiyenin kurban kesimi olarak kendilerine yansımadığını söyleyen Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı İsmail Kadı, bekledikleri hareketliliği bulamadıklarından yakındı. Kadı, çoğu emeklinin kurban kesmek yerine ikramiyesini tatil yaparak değerlendirdiğini belirtti.

26 Ağustos 2018 - 17:41 0
reklam

Çağla Efe/Manşet Aydın-EFELER- Aydın Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı İsmail Kadı, Kurban Bayramının kendileri açısından bekledikleri gibi geçmediğini söyledi. Birçok emeklinin, hükümetin verdiği bin liralık ikramiyeyi kurban kesmek yerine tatil yaparak değerlendirdiğini kaydeden Kadı, “Emekli bir çiftin eline bu ay ikramiyeyle birlikte 5 bin lira geçti. Diyanetin ve diğer kurumların açıklamış olduğu bağış miktarı 650 TL idi. Konuştuğumuz kişiler Kızılay, Türk Hava Kurumu gibi yerlere ufak bağışta bulunduklarını ifade etti. Bir diğer bölümü ise dokuz günlük tatilin de etkisiyle tatile çıkmayı tercih etti. Birçoğu da kasaplardan et alıp kurban Bayramını o şekilde geçirdi” dedi.

‘SERTİFİKALI KASAPLAR KESEBİLECEK’
Önümüzdeki yıl kasaplara eğitim vereceklerini söyleyen İsmail Kadı, hijyene uyulmayan yerlerde kurban kesimine müsaade etmediklerini belirterek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; “Kurbanlık fiyatları satışların azlığı nedeniyle düşük oldu. Ancak pazar fiyatlarına yansımayacak. Kurban ucuzladı diye et piyasası ucuzlamaz. Et fiyatları normal seyrine dönecektir. Bayram boyunca zabıta ekiplerinin de yardımıyla denetlemelerimizi yaptık. 2019’da her önüne gelen kurban kesemeyecek, önce eğitim verilecek, sertifikasını alanlar kesim yapabilecek. Uymayanlar para cezası alacak.”

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-