Bayram öncesi vatandaşlara önemli uyarı

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Semih Özmeriç, yaklaşan 9 günlük kurban bayramı tatilinde yola çıkacak vatandaşları uyardı. En fazla kazanın uzun bayram tatillerinde yaşandığını dile getiren Özmeriç, “Direksiyon başına uykusuz ve yorgun oturmayın. Kurallara uyun.” dedi.

16 Ağustos 2018 - 14:37 0
reklam
reklam

Kurban Bayramı iznine cuma günü itibariyle başlayacak olanların akraba ziyareti ya da tatil yollara çıkacağını belirten Aydın Şoförler Odası başkanı Semih Özmeriç, “Her yıl bayram tatilleri öncesi ve sonrasında ne yazık ki yüzlerce kaza oluyor, insanlarımız yaralanıyor veya hayatını kaybediyor. Yüzde 99’u kurallara uymamaktan kaynaklanıyor.” dedi.

Özel araçları ile tatile çıkanlar mutlaka kurallara uyması çağrısı yapan Özmeriç, “Trafik kurallarının yanında uykusuz ve yorgun vaziyette araç kullanmak da kazaların ana nedenlerinden birisidir. Hava sıcaklığı trafikte dikkati olumsuz yönde etkileyen bir diğer unsur olduğu için yola sabah erken ya da akşamüzeri hava serinledikten sonra çıkılmasını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.
“2 saate mola verin”
Sağlıklı bir yolculuk ve seyahat için 2 saatte bir 15’er dakikalık mola vermenin önemine dikkat çeken Başkan Özmeriç, şunları kaydetti:
“Sağlıklı bir yolculuk için temel şart trafik kurallarına uyulmasıdır. Bunun yanında bol bol mola verilmesi, hızlı araç kullanılmaması sizi ailenize, sevdiklerinize sapasağlam ulaştıracak altın kurallardır. Artık araçlar ve yollar oldukça iyi ve güzel. Ancak yine de yola çıkmadan önce araçlarınızı kontrol ettiriniz”. (İHA)

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam