Bayram Tatili Doping Olsun

Terör, Rusya Krizi, Avrupa turizminde düşüş. Turizmciler zor günler geçiriyor. Sektör temsilcileri en azından iç turizmden umduklarını bulmak istiyor. Hükümete çağrı yapan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olmasını istedi.

reklam
01 Haziran 2016 0
reklam
reklam

123

Turizm temsilcileri, sektörün iç turizmle biraz daha hareketlenmesi için ciddi çaba sarfederken bu çabalarına hükümetten de destek bekliyor. Turizmciler, 4 Temmuz Pazartesi arefe günü öğleden sonra başlayıp, 7 Temmuz Perşembe günü sona eren Ramazan Bayramı tatilinin, Cuma günü ile birleştirilerek 9 güne çıkarılmasını istiyor. Rusya krizi ve Avrupa turizmindeki ciddi düşüş oranları nedeniyle kötü bir sezon geçiren sektör, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili ile doping almak istiyor. Turizm temsilcileri Ramazan Bayramı tatili süresinin bir an önce açıklanmasını bekliyor.

“9 GÜNLÜK TATİLE GÖRE TATİLCİ PLAN YAPIYOR”

İnsanların tatil için plan yapmaya başladığının altını çizen TÜROFED Başkanı Osman Ayık, “TÜROFED olarak Kültür ve Turizm Bakanlığına bu konuda başvurumuzu yaptık. Türkiye’de hiç kimse uzun 9 günlük tatil yapmıyor. Genelde bu süreyi bölerek tatil yapıyorlar. Bu süre şimdiden açıklansın ki, bugünden bayramla ilgili programlarını yapabilsinler” dedi.

1234

“ZOR VE SIKINTILI DÖNEM”

Turizmcilerin 9 günlük tatil beklentisi içinde olduğunu ifade eden Ayık, “Bu sene zor ve sıkıntılı bir yıldan geçiyoruz. İç pazarı canlandıracak her türlü aksiyonun, her türlü uygulamanın faydalı olacağını düşünüyoruz. Bu düzenlemenin biran önce yapılması bizim istediğimiz. Tabi ki gerisi hükümetin takdiridir. Yapar yapmaz, açıklar açıklamaz bir şey diyemiyoruz. Bir an önce açıklanırsa bu bizim için faydalı olur” yorumunu yaptı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam