BAYRAM TATİLİ

Milyonlarca çalışan heyecanla Ramazan Bayramı tatilini beklerken turizmciler tatilin 9 gün olmasında ısrarlı.

17 Nisan 2019 - 14:08 0
reklam
Bu yıl 3 Haziran Pazartesi günü öğleden sonra başlayacak Ramazan Bayramı tatili 6 Haziran Perşembe günü son bulacak. Yarım günlük Pazartesi tatilinin tam güne çevrilmesinin yanı sıra Cuma gününün de bu seriye bağlanması Ramazan Bayramı tatilini 9 güne çıkaracak. İşte bu noktada turizmcilerin ısrarı devam ediyor.
Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık “Biz, ‘böyle bir blok tatil yapılacaksa yılbaşında açıklamak lazım. İnsanlar da planlarını ona göre yapsınlar’ diyoruz. Tatilinin uzamasında fayda var. Blok tatillere ihtiyaç vardır. Eğer uzatılacaksa da bir an önce açıklanması lazım. Bunun en doğrusu yılın başında, bütün yıl boyunca yapılacak blok tatilleri açıklayıp, insanların plan yapmasını kolaylaştırmak lazım” şeklinde konuştu.
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Erkan Yağcı ise bayram tatilinin uzatılması konusunda istekleri olduğunu ifade ederek, vatandaşların erken rezervasyon yaptırmaları için bu konunun en kısa süre içerisinde netlik kazanması gerektiğini söyledi.
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-