Bayramın tadı kaçacak

Bayramların olmazsa olmazı tatlıların tadı kaçtı. Önceki yıllarda sipariş yetiştirmekte zorlanan esnaf, Ramazan Bayramına sadece 3 gün kala deyim yerindeyse sinek avlıyor. Bunun en büyük nedeni de kalitesiz baklava üreten işyerleri gösteriliyor.

reklam
01 Temmuz 2016 0
reklam

haberici (2)

Mustafa TÜRKAN/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Bayram sofralarının vazgeçilmesi ve misafirlerin baş ikramı tatlıların tadı kaçtı.

Geçtiğimiz bayramlarda sipariş yetiştirmekte zorlanan tatlıcı esnafı deyim yerindeyse kan ağlıyor.

Son yıllarda artan kalitesiz ve kontrolsüz imalathanelerin sektörün önünü tıkadığını belirten tatlıcılar, vatandaşların bu nedenle kendi tatlısını evinde yaptığını belirtiyor.

haberici (1)

Geçen ramazan bayramına oranla siparişlerde ciddi bir düşüş yaşadıklarını kaydeden bir esnaf, “bizim mesleğimiz doğrudan damak tadına hitap ediyor. İnsan sağlığını doğrudan ilgilendiren bir iş yapıyoruz. Bunun için kaliteden taviz vermememiz gerekiyor. Ancak son yıllarda daha fazla para kazanmak için malzemeden çalıp ucuz üretim yapan imalathaneler yüzünden sektör tıkanma noktasına geldi. Vatandaşta bu durum karşısında kendi tatlısını evinde üretiyor. Denetimlerin artmasında fayda var. Bunun yanında 9 günlük bayram tatili nedeniyle Nazilli’de yaşayanların çoğu tatile çıkıyor. Bu durum da satışlarımızı azaltan bir etken” diyerek yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

Bu arada, bayram nedeniyle vatandaşların daha çok saray burması ile baklavayı tercih ettiği öğrenildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam