Beklenen Sonuçlar Açıklandı

1 milyon 200 bin öğrencinin ve ailesinin heyecanla beklediği TEOG sınav sonuçları açıklandı. MEB TEOG 2016 sonuçları ve YEP puanları e-okul.meb.gov.tr’den öğrenilebilecek.

reklam
08 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Sonuçları liselere geçişte kullanılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) puanları açıklandı. yaklaşık 1.2 milyon 8. sınıf öğrencisinin girdiği 6 dersten yapılan TEOG sınavlarının puanları sadece liselere geçiş yerleştirme puanlarına yüzde 70 oranında etki yapmayacak, aynı zamanda öğrencilerin okul sınavlarından biri olarak da kabul edilerek  için ders geçme notu olarak da kullanılacak.

251e12bf-e2a1-4a7a-b143-7f9209428ae9

  1. DÖNEM TEOG SONUÇLARI

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG sonuçlarının e-okul sistemi üzerinden giriş yapılarak öğrenilebileceğini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmiştir. Ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı puanlar, 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) hesaplamasında da kullanılacaktır. E-okul sistemine işlenen sınav sonuçları, ayrıca yazılı olarak öğrencilere gönderilmeyecektir. Öğrenci ve velilerimiz, sınav sonuçlarını e-okul sistemi üzerinden giriş yaparak öğrenebileceklerdir” denildi.

Sıra Tercihlerde

Artık özel okul kayıtları e-okul sistemine alındı ve daha erken bir tarihe çekildi. Buna göre özel okullara Haziran – Temmuz ayları arasında kesin kayıt yapılacak. Bu tarihler arasında özel okullardan birine kayıt yaptıran öğrenci devlet liseleri için tercih yapamayacak. Devlet liselerine yerleştirme işlemleri için tercih başvuruları Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacak. Öğrencilerin hangi okula kayıt yaptıracağı Ağustos’ta ilan edilecek.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam