Belediyeden sürpriz zam

Nazilli Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı. Mecliste birisi ek olmak üzere 8 gündem maddesi oy birliğiyle karara bağlanırken, sergi açan esnaftan alınacak işgaliye ücreti 300’den 500 TL’ye çıkarıldı

11 Haziran 2019 - 15:39 0
reklam

Mustafa Çelik / Manşet Aydın-NAZİLLİ- Nazilli Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Mazereti bulunan MHP’li Hilmi Volaka dışında tüm meclis üyelerinin katıldığı toplantıda biri ek olmak üzere 8 gündem maddesi oy birliğiyle karara bağlandı. Hamidiye Mahallesi’nde bulunan 30 parselin Müftülüğe tahsis edilmesi konusu oy birliğiyle komisyona sevk edildi. Zafer Mahallesi 107 sokak üzerinde bulunan belediyeye ait bir dükkanda hizmet veren Muhtarlar Derneği’nin oy birliğiyle tahsisi kaldırıldı.

CENAZE NAKİL ÜCRETİ ALINMAYACAK
Üçüncü gündem maddesinde ise il içinde yapılan cenaze nakil işlemlerinde ücret alınmamasına il dışındaki cenazeler için ise kilometre başına 1,25 TL ücret alınması ve cenaze malzemelerinin ücretsiz verilebilmesi için muhtarlıktan belge istenmesi oy birliğiyle kararlaştırıldı. Mülkiyeti Gençlik ve Spor Aydın İl Müdürlüğü’ne ait olan Nazilli İlçe Stadyumu’nun 17 yıllığına belediye tarafından tahsisinin istenmesi karara bağlandı.

İŞGALİYE ÜCRETLERİNE YÜZDE 66 ZAM
Yazsezonu boyunca ilçede sergi açan karpuz, kavun ve kar helvacısı esnafından alınacak işgaliye bedelleri 300 TL’den 500 TL’ye çıkarıldı. AK Partili meclis üyesi Bülent Sayar, 200 TL’lik fiyat artışına tepki gösterdi. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise kararı komisyonun verdiğini ve belediyenin gelirlerini artırmak istediklerini söyledi. Altıncı maddede memur kadrolarında sınıf, unvan, derece değişikliği ve boş memur kadrolarının iptali oy birliğiyle kabul edildi. Yedinci maddede ise sözleşmeli personelin disiplin yönergesi oy birliğiyle düzenlendi.

REKLAM PANOLARI KİRALANACAK
Ek madde olan sekizinci gündem maddesinde belediyenin gelirini arttırmak amacıyla reklam panolarının esnafa kiralanması kabul edildi. Komisyon kararının ardından madde uygulamaya geçecek.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-