BERNA SUKAS O ELEŞTİRİYE YANIT VERMEDİ

‘KONTENJAN ADAYI’ SESSİZ KALDI

02 Temmuz 2018 - 20:07 0
reklam

Erdal Savaş/Manşet Aydın-Efeler İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Adayı Berna Sukas, İl Başkanı Recep Taner’in, “2 kontenjan adayı gösterilince sıkıntı yaşadık” şeklindeki eleştirisi karşısına sessiz kaldı. Sukas, “İl Başkanımızın bu değerlendirmesi üzerine yorum yapmam doğru olmaz” dedi.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde beklediğini alamayan İYİ Parti’de ‘kontenjan’ tartışması başladı. İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, 31 milletvekili aday adayı varken 2 kontenjan adayının Genel Merkez tarafından Aydın’dan aday gösterilmesini eleştirdi.
Kontenjan adaylarından biri olan ancak milletvekili seçilemeyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas ise bu eleştiri karşısında sessiz kalmayı tercih etti.
Taner’in açıklamalarını sorduğumuz Sukas, “Seçimler geçti. Şimdi bu saatten sonra İl Başkanımızın yaptığı bu açıklamayla ilgili ben yorum yapmak istemiyorum. O onun görüşü. Zaten kendi düşüncelerini açıklamış. Ben şu anda aynı partinin genel başkan yardımcısıyım. İl Başkanımızın bu değerlendirmesi üzerine yorum yapmam doğru olmaz” dedi.
Seçim sürecinin üstüne bir açıklama yapmanın doğru olmadığını savunan Sukas, “Seçimleri yeni atlattık. Canla başla hepimiz çalıştık. Birlikte zor bir dönemden geçtik. Bunun üstüne herhangi bir açıklama yapmayı doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort