BİÇER “EKSİK TARAFLARIMIZI GÖRDÜK”

Nazilli Belediyespor Teknik Direktörü Cüneyt Biçer, Akhisar Belediyespor maçını değerlendirdi.

reklam
18 Ağustos 2016 0
reklam

HBR1
Nazilli Belediyespor’da Akhisar maçının ardından 2 günlük izin sona erdi. Esat Ergüler Tesisleri’nde günde çift antrenmanla Denizli Belediyespor ile oynanacak olan maçın hazırlıklarına devam eden siyah incilerde teknik direktör Cüneyt Biçer Akhisar maçını değerlendirdi.
Rakibin iki üst ligde oynayan tecrübeli bir takım olduğunu söyleyen Biçer, yaptığı açıklamada “Akhisar maçıyla üçüncü hazırlık maçımızı oynamış olduk. Lige tam olarak hazır olmadığımız bu seviyede neler yapabiliriz diye baktığımız bir maçtı. Akhisar’a göre oynamak değildi amacımız. Oyun içerisinde futbolcu arkadaşlar yapı itibarıyla bizim ilk geldiğimiz günden bu yana oturtmak istediğimiz oyun şablonunu oynamaya çalıştılar. Maç içerisinde ufak tefek sıkıntılar da yaşadık. Akhisar Belediyespor’la aramızdaki lig farkı skora yansıdı. Karşılaşmada yediğimiz goller bireysel hatalardan kaynaklandı. Genel anlamda baktığımızda hazırlık maçlarında kazandığımız maçlardan bazen bir şey çıkaramayabiliriz ama kaybedilen maçlardan çok ders çıkarabilirsiniz. Akhisar maçında bizim için önemli olan kendi oyun anlayışımızı sahaya yansıtabilmekti. İki üst ligde bulunan tecrübeli bir ekibe karşı kendi oyunumuzu oynayabilecek cesaretimiz var mıydı? İşte bu noktada oyuncu arkadaşlarım bunu gösterdiler. Bu da demek oluyor ki takımımızda bu mantaliteyi oturtmuşuz. Yani oyuncularımız için artık rakip Süper Lig, PTT 1. Lig, 2. veya 3. Lig takımı fark etmiyor. Rakip kim olursa olsun aynı oyunu oynuyoruz.
Bu çok güzel. Çünkü maçın içerisinde çok değerli işler yaptık. Bu teknik anlamda bizim görüşümüz. İşte bunları lige yansıtabildiğimiz zaman bize çok artı katacak. Bu maçta eksik olan taraftarlarımızı da gördük. Bu yüzden bu maçı kayıp olarak değil kazanç olarak görüyoruz. Maçtan sonra arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıda bunları dile getirdik. Elbette kaybetmeme alışkanlığımızı sağlamamız gerekiyor. Kiminle oynarsak oynayalım kaybetmemeye çalışalım. Asıl hedefimiz bu. Denizlispor maçı da Akhisar maçı da artık geride kaldı. Biz iki karşılaşmadan da kazançlı çıkan taraf olduk.” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam