BİÇER, “MÜCADELEMİZ ÜÇ BEŞ HAFTALIK DEĞİL”

Konya Anadolu Selçukspor deplasmanından sonra Erzurum’dan da mağlubiyetle ayrılan Nazilli Belediyespor’da Teknik Direktör Cüneyt Biçer önemli açıklamalarda bulundu.

reklam
06 Ekim 2016 0
reklam


Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-
Nazilli Belediyespor Esat Ergüler Tesisleri’nde basın toplantısı yapıldı. Toplantıya Genel Kaptan Hakan Alıcık, Teknik Direktör Cüneyt Biçer ve basın mensupları katıldı.
123
Erzurum maçının arından üç oyuncunun kadro dışı bırakılmasıyla ilgili bilgi veren Biçer, “Performansla ilgili düşünceler vardı. Yönetim kurulu oyuncularla ilgili rapor istedi. Sadece üç oyuncu değil genel olarak bir rapor hazırladık. Bunun karşılığında yönetim kurulu üç futbolcunun kadro dışı bırakılması kararını aldı. Bir antrenör için en kolayı oyuncuyu herkesin önüne atmaktır. Fakat biz bu beş haftalık süreçte hep koruma yönünü tercih ettik. Koruyalım bir şeyler geri dönsün istedik. Ben bu zamana kadar çalıştığım dönemde hiçbir oyuncumu ne yönetimin ne de basının önüne attım. Ama belirli noktalarda bazı şeyler yanlış gidiyorsa bunu düzeltme gereği ortaya çıkar. Burada da kararı verecek olan yönetim kuruludur biz raporu sunarız yönetim kararı veriri. Bizim için performans sadece sahaya çıktığında yapılan işler değildir.” dedi.
TOSUN BÜYÜKLÜK YAPTI
B.B. Erzurumspor karşılaşmasında Murat Tosun’un kadroda yer almamasın oyuncunun kendi kararı olduğunu söyleyen Biçer, “Murat Tosun hafta içerisinde ben dinlenmek istiyorum. Performansımla ilgili sıkıntılar yaşıyorum. Uygunsa dinlenmek istiyorum dedi. Medeni cesaret gösterip bana ben dinlenmek istiyorum diyen bir oyuncuyu alıp götürmenin hiçbir anlamı yoktur. Bence yaptığı büyüklüktür. Takıma faydalı olamayacağını hissettiği noktada kaptan da olsa ben oturabilirim diyorsa saygı duymak gerekir.” şeklinde konuştu.

HERKES BÜYÜK RESME BAKMAK ZORUNDA
Şampiyonluk parolasıyla başlanan sezonda ilk 5 haftada sadece 5 puan toplayarak puan tablosunda 14’üncü sırada kalan Nazilli Belediyespor’da Teknik Direktör Cüneyt Biçer, istifa etmeyi düşünmediğini söyledi. Biçer, bir basın mensubunun ‘İstanbulspor maçında alınacak olası bir mağlubiyette istifa etmeyi düşünür müsünüz’ şeklindeki sorusuna “İstifayla ilgili bir düşüncem olmadı, olmayacak da. Üç haftalık, beş haftalık bir mücadele içinde değiliz. Geldiğim ilk günden beri aynı şeyi söylüyorum. Herkes büyük resme bakmak zorunda, iki hafta maç kaybettik diye terk etme düşüncesi içinde olmamız mümkün değil. Biz bu işin içinde çıkacağız. Konya maçındaki sıkıntımız mücadele etmemekle ilgiliydi ama Erzurum maçında ciddi bir tepki vardı. Mağlup olmamıza rağmen iyi mücadele eden koşan bir takım vardı sahada. Bunun geri dönüşü en kısa zamanda olacaktır.” diyerek yanıt verdi.  01

HEDEFİMİZDEN HİÇ SAPMADIK

Yönetim kurulunun sezon başında koyduğu şampiyonluk hedefiyle ilgili bir sapma olmadığını vurgulayan Biçer, “Puan tablosuna baktığınızda biraz ara açılmış görünüyor ama biz koyduğumuz hedeften hiç sapmadık. Deplasmanda oynadığımız Konya ve Erzurum maçlarını kazanmış olsaydık ilk iki sıradaydık ama kaybedince aşağıya düştük.
Bu süreç içerisinde fikstürde ciddi dönüşümler olacak. Bu dönüşümde diğer takımlar birbiriyle oynayacak. Biz yukarıdaki takımlarla oynadık. İki maçtan kötü sonuçla çıktık ama hedef anlamında bir değişiklik yok. Yukarıyı yakalamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam