BİÇER, oyuncuları uyardı!

Nazilli Belediyespor Teknik Direktörü Cünyet Biçer, Konya Anadolu Selçukspor maçıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Biçer, ”hatalarımızı bulup, önümüzdeki maçlarda doğruları yapacağız” dedi.

reklam
28 Eylül 2016 0
reklam

01
Nazilli Belediyespor’da 3-1’lik Konya mağlubiyetinin ardından teknik direktör Cüneyt Biçer, değerlendirmelerde bulundu. Oyuncuların rakibe karşı mücadele gücünü düşük tuttuğunuz vurgulayan Biçer, “Konya maçı kazanmamız gereken, kazanmak için gittiğimiz bir maçtı. Karşılaşmanın ilk yarısında istediğimizi yapabilmiştik ama ikinci yarıda ciddi anlamda eksik oynadığımızı söyleyebilirim.  Bugüne kadar hiç oynamadığımız bir oyun oynadık, bu da bize sonuç olarak olumsuz yansıdı. Oyunun yanında mücadele gücümüzün çok düşük olması bizi en çok sıkan kısımdı. Bununla birlikte bugüne kadar 3 gol yediğimiz maç sayısı çok az. Üç gol yemek sıkıntılı bir taraftı. Şunun da bilinmesi gerekiyor, biz bunu gerçekten biliyorduk, özellikle maçın ilk devresinde bu bilinçle oynadık. Karşımızda iyi bir takım vardı. Bu ligin ilk 5-6 takımın içerisinde olabilecek bir takımla oynadık. Böyle bir takıma karşı mücadele gücünü düşük tutarsanız kaybetmeme lüksünüz olamaz, kazanma şansınız çok çok aşağıya düşer. Bizim de maalesef sahanın içindeki arkadaşlarımız ikinci yarıda bu mücadeleyi gösteremediler. Bir maçtı oynandı bitti. Önümüzdeki maça dönüp hata yaptığımız yerleri bulup, onları doğrularla değiştirmemiz gerekiyor. İnşallah önümüzdeki maçlarda, bu maçın ikinci yarısında yaşadığımız mücadele eksikliğini yaşamayız. Genel anlamda bunu söylüyoruz. Kaybettik. Yani sonuç kötü.” şeklinde konuştu.

KADRO DIŞI YOK AMA UYARILAR GELECEK
Karşılaşmada bireysel hataların olduğunu ama genel anlamda da takım olarak istediklerini sahaya yansıtamadıklarını ifade eden Cüneyt Biçer, “Bu maç için özel düşündüğümüz bir oyun sistemi vardı, bunu da oyunun son 15 dakikasında yansıtabildik. Rakip bizim istediğimiz gibi oynamadı. Kadro konusuna gelince, şu an da hiçbir oyuncunun kadro dışı bırakmayı düşünmüyoruz. Bir maç kaybettik diye oyunculara ağır cezalar vermeyi düşünmüyoruz ama tabiki uyarılar gelecek. Bireysel hatalardan ciddi sıkıntılar yaşandık. Bireysel sıkıntıların yanında özellikle ikinci devre genel olarak ciddi sıkıntılar yaşadık. Rakip oyuncular özellikle arka bölgeye çok rahat geldiler. Eksik yakalandığımız yerler oldu. Bu zamana kadar rastlamadığımız bir durum bu. Fakat böyle oldu diye hiçbir oyuncumuzu asıp kesmek doğru değil. Hiçbir oyuncumuzu bu şekilde yargılamayacağız. 5 maçta 20 oyuncu girdi sahaya, bu sayı önümüzdeki günlerde azalacaktır. Belli bir kalıp oturacak ve bu kalıbın içerisinde belli bir oyuncu sayısı oynayacaktır. Biz 3 maç kazansaydık rotasyon çok iyi gidiyor diyecektiniz. Sonuç istediğimiz gibi olmayınca acaba çok mu fazla rotasyon oluyor mantığıyla hareket ediliyor. Sonuç istediğimiz gibi olmayınca bunların konuşulması doğal.” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam