BİÇER ‘Tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum’

Nazilli Belediyespor Teknik Direktörü Cüneyt Biçer, İstanbulspor maçıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Biçer, İstanbulspor maçına özel olarak hazırlandıklarını ve takımın maç boyu iyi mücadele ettiğini söyledi.

reklam
12 Ekim 2016 0
reklam

Eşref ÖZBAĞCI/Aydın Haber Ajansı-NAZİLLİ-Nazilli Belediyespor’da haftalık değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Genel Kaptan Hakan Alıcık, Teknik Direktör Cüneyt Biçer ve basın mensupları katıldı.
01
Siyah incilerin üç puanı kaptığı İstanbulspor karşılaşmasını değerlendiren Cüneyt Biçer, “Önemli bir hafta istediğimiz gibi sonuçlandı. İstediğimiz gibi bir sonuç aldığımız için mutluyuz ve önemli bir haftanın startını veriyoruz. Baskı altında oynayacağımız zor bir maç olacağını biliyorduk. Hafta içindeki çalışmalarımızı ona göre yaptık. İstanbulspor’un bu ligin en iyi ve disiplinli takımlarından biri olduğunu bildiğimiz için ekstradan çalışmalar yaptık. İlk yarının son 10 dakikasında oyunu rakip takıma oyunu bıraktığımız bir maç olmasına rağmen ikinci yarının ilk 15. dakikasından sonraki baskı bizim için sonucu getiren taraf oldu. Zor bir süreçten geçtik. İki hafta üst üste yaşanan mağlubiyetlerin ardından toparlanmak kolay değil ama bunu yapabilecek kalitede olduğumuzu biliyorduk. Sahaya çıkan oyuncu arkadaşlarımız bunu en iyi şekilde yaptılar. Önde baskı ile oynamaya çalıştığımız bir maç oldu. Çünkü İstanbulspor takımı topu sürekli arkadan oyuna sokmaya çalışan, ayağa oynamaya çalışan bir takım. Tüm maç boyunca bunu devam ettirmek kolay değildir. Fiziksel olarak yıpranmalar olacak. İstanbulspor’un oyunu kurma ile ilgili becerisini ortadan kaldırmaya çalıştık. Bunda da başarılı olduk. Onların çıkarken kaptıracağı toplarla pozisyon bulmaktı hedefimiz. İlk yarıda bulduğumuz pozisyonları golle taçlandırsaydık bizim için daha kolay bir maç olurdu. Fakat bunu beceremedik. Sonuçlandırmayla ilgili yaşadığımız sıkıntı devam etti. Biraz da şanssızlıklar yaşadık.” dedi.

GOL İSTEDİĞİMİZ DAKİKADA GELDİ
Alınan galibiyetin yeni bir başlangıç olacağına inandığını söyleyen Biçer, “İkinci yarıya tekrar baskıyla başladık. İlk iki pozisyonumuz bizim için çok önemliydi. Yakaladığımız iki pozisyonda şans yanımızda değildi. Direkten dönen iki pozisyonumuz oldu. Oyuncu değişiklikleriyle birlikte baskımız daha da arttı. Daha sonra istediğimiz dakikada golü bulduk. Rakibinde direnci tamamen kırıldı. Kazanmayı başardık. İnşallah bundan sonraki dönem için bu bir başlangıç olur. Ama her şeyden önemlisi çalkantılı geçen iki haftadan sonra sahaya çıkıp bu mücadeleyi göstermekti. En büyüğünden en küçüğüne tüm oyuncu arkadaşlarımız bunu gösterdi. Galibiyetten dolayı tüm oyuncu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam