Bilgisayar bağımlılığı kıl dönmesi yapıyor

Bilgisayar bağımlılığının kıl dönmesi rahatsızlığına yol açtığı belirtildi. Ege Liva Hastanesi hekimlerinden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Kanlıöz, özellikle 13-18 yaş arası çocukların uzun süre bilgisayar başında oturmalarından kaynaklanan kıl dönmesi rahatsızlığına yakalandıklarını, sorunun sürekli oturarak çalışanlarda da sık görüldüğünü kaydetti.

reklam
07 Kasım 2017 0
reklam
reklam

Ege Liva Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Kanlıöz, sağlık için daha çok hareket edilmesi gerektiğini belirterek, “Maalesef saatlerce bilgisayar başından kalkmayan çocuklar kıl dönmesi, anal fistül ve hemoroid gibi hastalıklara daha çok yakalanmaya başladı. Erkeklerde sıkça görülen kıl dönmesi, günümüz teknolojisi ile kolay ve kısa sürede tedavi edilse de hastalığa yakalanmamak için uzun süre aynı pozisyonda oturulmaması gerekir’’ dedi.

ERKEKLERDE DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR

Kıl dönmesinin, derinin iç tabakasına ilerleyen kılların oluşturduğu kronik iltihap durumu olduğunu ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Kanlıöz, “Kıl dönmeleri, dökülen kılların yer çekimi etkisi ile vücuttaki çukur alanlarda birikmesiyle oluşabildiği gibi, en sık olarak kuyruk sokumu, göbek deliği ve genital bölgede görülür. Kıl yoğunluğunun fazla olmasından dolayı erkeklerde daha fazla görüldüğü gibi bayanlarda da görülebilen bir rahatsızlıktır. Günümüzde bilgisayar bağımlıları ve işi gereğince bilgisayarın başından uzun süre kalkmayan ve oturarak çalışanlar da risk altında kalıyor. Fazla hareketsiz kalmamak gerekiyor’’ diye konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam