Bir elin verdiğini öbür el görmüyor

Aydınlı yönetmen ve fotoğrafçı Serkan Gökçe’nin öncülüğünde oluşturulan ‘Hızır Dostları’ adlı grup, ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit ederek, onlara gizlice yardım eli uzatıyor. Yardım edilen kişiler, destek olanların kim olduğunu bilmiyor.

05 Haziran 2018 - 16:12 0
reklam

Merve Danışman/Manşet Aydın-Efeler Aydınlı yönetmen ve fotoğrafçı Serkan Gökçe’nin öncülüğünde oluşturulan ‘Hızır dostları’ adlı grup, ‘Bir elin verdiğini, diğer el görmesin’ sözüyle örnek olacak bir kampanyaya imza attı. Hızır dostları, sosyal yardımlaşmanın da desteğiyle ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit ediyor ve onlara kimliklerini bildirmeden yardım ediyor.

Yardımsever kişilerden oluşan grup, eşya, gıda gibi çok sayıda ihtiyacı belirliyor ve yardımsever kişilerin evlerine gizlice bırakıyor. İhtiyaç sahipleri, kapılarının önünde eşyaları gördüğünde biri tarafından gönderildiğini anlasa da, kendilerine yardım edenin kim olduğunu bilmiyor.

HAFTANIN HER GÜNÜ İFTAR ÇADIRI KURULUYOR

Hızır Dostları, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için haftanın her günü iftar çadırı da kuruyor. Yavuz Sultan Selim Camisi’nde kurulan iftar çadırında, her akşam yaklaşık 300 kişi buluşuyor.

Yardım kampanyalarını üç yıldır devam ettirdiklerini belirten Serkan Gökçe, “Bize kurumlarda çalışan kişiler de destek oluyor. Yaptığımız destekler kapsamında, ihtiyaçları belirliyoruz. Düzenli olarak yardım ettiğimiz aileler var. Onlar bizi tanımasa da yardımın hayırseverlerden geldiğini biliyorlar. Biz de ihtiyaçlarını kapılarının önlerine bırakıyoruz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort