Bir fotoğraf kaderlerini değiştirdi

Efeler’de sobasız bomboş bir evde battaniyelere sarılı 3 çocuğun donmak üzere olan fotoğrafı sonrası seferberlik ilan edildi. AYMELEK Derneği’nin girişimleri ve bir hayırseverin desteği ile aile kaloriferli yeni evlerine taşındı.

28 Aralık 2018 - 10:30 0
reklam

Aydın’ın Efeler ilçesinde önceki hafta mobilyasız, sobasız bir evde battaniyelere sarılı şekilde soğuktan korunmaya çalışan 3 çocuğun fotoğrafı yürek sızlatmıştı. Büyükşehir Belediyesi Hizmet Ağı (AYBA) ekiplerinin yüksek bütçelerine rağmen bu manzaraya engel olamaması eleştiri konusu olurken imdada AYMELEK Derneği yetişti. Derneğin girişimleri sonucunda 3 çocuklu bu ailenin dramı sona erdi. Aile hayırsever bir vatandaşın desteği ile nezih bir ortamda kaloriferli bir eve yerleştirildi. Çocuklar da donmaktan kurtarıldı.
MANZARA YÜREKLERİ DAĞLADI
Aydın’da yaklaşık 10 yıldır yaşlı ve kimsesizlerle ilgilendiklerini ancak yaşadıkları ilginç manzara karşısında şaşırdıklarını belirten AYMELEK Derneği Başkanı Yurdagül Altınbaş, “Daha çok ilçelerde ve ücra köylerde kimsesi olmayan yaşlı ve engelli kişileri çok zor durumda görüyorduk. Efeler’de karşılaştığımız bu manzara bizi çok etkiledi. Bu aile için seferber olduk” dedi. İçler acısı durumun fotoğrafını insanların hem şükretmesi hem de duyarlı vatandaşların yardımcı olması için sosyal medya hesabından paylaştıklarını hatırlatan Altınbaş, “Manzara yüreklerimizi dağladı. Bir hayırseverin desteği ile 3 çocuk ve annesini bulunduğu kötü ortamdan kurtarmanın sevincini yaşıyoruz. Bu soğuk günlerde sorumluluğumuz daha da artıyor” dedi. (İHA)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-