“Bir kez daha kahrolduk”

Son günlerdeki ‘kayıp çocuk’ ve ‘çocuk istismarı’ vakaları hakkında açıklama yapan Hak-İş Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası Aydın İl Başkanı Koray Güneş, “Ankara’da 8 yaşındaki Eylül’ün şokunu atlatamadan Ağrı’da 4 yaşındaki Leyla’mızın cesedinin bulunmasıyla bir kez daha kahrolduk” dedi.

04 Temmuz 2018 - 13:00 0
reklam

Merve Danışman / Manşet Aydın- EFELER-  Hak-İş Konfederasyonu Hizmet İş Sendikası Aydın İl Başkanı Koray Güneş, çocuk istismarına tepki gösterdi. Türkiye’de son günlerde yaşanan olayların kaygıları arttırdığına dikkat çeken Güneş, “Bir çocuğun kaybolması, cinsel istismara uğraması, canice öldürülmesi ya da şiddete maruz kalması vakaları giderek yaygın ve sistematik hale dönüşmekte; vakaların çokluğu endişe verici boyutlara ulaşmaktadır” diye konuştu.

“BİR KEZ DAHA KAHROLDUK”
Çocuk istismarında yaşanan artışın, endişe verici olduğunu söyleyen Koray Güneş, “Daha geçen yıl Mersin’de 5 yaşındaki Muhammet Derviş’in bıçaklanarak öldürülmesinin acısı, Kahramanmaraş’ta küçük Ruhat Özkan Göreş’in eski bir otoparkta, Adana’da zihin engelli İsmail Kaplan’ın sulama kanalında bulunan cesedi ile Balıkesir’de bir menfeze bırakılan 10 yaşlarındaki Büşra Karabacak ve Tuğçe Yıldırım’ın cansız bedenlerinin acısı yüreğimizin bir köşesinde tazeliğini korurken, son günlerde Ankara’da cansız bedeni toprağa gömülü bulunan 8 yaşındaki Eylül’ün şokunu atlatamadan, Ağrı’nın Bezirhane Köyü’nde kaybolan 4 yaşındaki Leyla’mızın cesedinin bulunmasıyla bir kez daha kahrolduk” ifadelerini kullandı.

“NEFRETLE KINIYORUZ”
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Hak-İş/Hizmet-İş Sendikası olarak çocuklara yönelik istismarı nefretle kınıyor, onların fiziksel ve cinsel istismara maruz kalmasını sindiremiyor, çocukların canına kıyan canilerin en ağır ve en hızlı şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Adaletin gecikmeden tecelli etmesini istiyoruz. Çocuklara yönelik her türlü istismar önlenmelidir. Biz, çocuklarımızı her türlü ihmal ve istismardan korumaya kararlıyız. Yetkililerden çocuk istismarına karşı acil tedbirlerin bir an evvel alınmasını talep ediyor, başta sivil toplum örgütleri almak üzere tüm toplumu bu konuda inisiyatife davet ediyoruz.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort