BİR TELEFONU YETTİ!

Erim, Karacasu’dan Uşak’a taşınmak zorunda kalacak olan dericilerin sorununu tek bir telefonla çözdü.

30 Mayıs 2018 - 18:20 0
reklam

Erdal Savaş/Manşet Aydın-Efeler Tabakhanelerde ekmeğini kazanan işçi ve işverenler “Kuvvet beyin kuvvetini, henüz milletvekili seçilmeden sorunların çözüme kavuşturulması için neler yapabileceğini gördük” diyerek teşekkür etti.

Kimyasal atıkları Karacasu’daki Dandalaz Baraj Suyunu kirleteceği gerekçesiyle kapatılarak, Uşak’a taşınma riski bulunan 10 deri tabakhanesi, AK Parti Aydın 2. sıra milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in girişimleriyle ilçede kaldı.
AK Parti Aydın 2 sıra milletvekili adayı Bekir Kuvvet Erim, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Karacasu’da ‘kriz’ haline gelen sorunu bir tek telefonuyla çözüme kavuşturdu.
İlçe başkanı Fuat Meriç ve yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği Erim, Karacasu’nun simgesi haline gelen ve istihdam üreten deri tabakhanelerini ziyaret etti.
Burada dericilerin sorunlarını dinleyen Erim, 10 işletmenin kapanma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu öğrendi. Kimyasal atıkların bölgede bulunan Dandalaz Barajı’na karışma riski nedeniyle 10 işletmenin Uşak’a nakledilmesi gündeme gelmişti. Yaklaşık 100 kişinin çalıştığı deri tabakhanelerinin taşınması halinde ekonomik olarak zor durumda kalacaklarını belirten işyeri sahipleri, Kuvvet Erim’den yardım istedi.
Bunun üzerine uydu verileriyle tahmini mesafeyi belirleyen Erim, yaklaşık 12 kilometre uzunluğundaki atık su tahliye hattının döşenmesiyle sorunun çözüme kavuşabileceğini tespit etti. Konuyla ilgili DSİ Bölge Müdürlüğünü arayan Erim, sorunun çözüme kavuşturulması için gerekenin yapılmasını istedi.
Erim, “Karacasu’daki tabakhanelerin atıkları, barajı kirletmemesi amacıyla kapatılması istenmiş. Bu konu yaklaşık 12 kilometrelik bypass boru döşenerek, çözülebilecek bir sorun. Böylece atıkların baraj suyuna karışması engellenecek. Dolayısıyla tabakhanelerin taşınmasına gerek kalmayacak. Bunun seçimlerden sonra takipçisi olacağım ve yaptıracağım. Yüzlerce kişi çalışıyor orada” dedi.
Tabakhanelerde ekmeğini kazanan işçi ve işverenler “Kuvvet beyin kuvvetini, henüz milletvekili seçilmeden sorunların çözüme kavuşturulması için neler yapabileceğini gördük” diyerek Erim’e teşekkür etti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort