Bisiklet tamirciliğini eğitime tercih etti

Bisiklet tamirciliğine 7 yaşında merak salarak ilkokulu bitirir bitirmez sektöre giren Yenipazarlı Hulusi Uygun, eniştesinin yanında öğrendiği tamirciliğini 15 yıldır severek yapıyor.

09 Temmuz 2018 - 13:39 0
reklam

Haber Merkezi / Manşet Aydın- YENİPAZAR- Eniştesinin bisiklet tamircisi olması dolayısıyla küçük yaşta merak saldığı işini 15 yıldır icra eden Yenipazarlı bisiklet tamircisi Hulusi Uygun, mesleğin kaybolmaya yüz tuttuğunu ve son dönemde tamir etmek yerine sök tak montajcılık yapıldığını söyledi.
İlkokulu bitirmesinin ardından eniştesinin yanında çıraklığa başladığını anlatan Uygun, şu anda dükkanda bisiklet tamirinin yanında satışını da yaptığını söyledi.
Kendi işyerine kavuşmanın sevincini yaşadığını bildiren Uygun, “15 yıl önce tamircilik daha fazla yapılıyordu. Bugün malzemenin bollaşması ve fiyatının da çok makul olması dolayısıyla artık tamirden daha çok sök-tak montajcılığına dönmüş bulunmaktayız. Bir şeyi tamir etmek yerine yenisini takıyoruz. Bu daha ekonomik oluyor” dedi.
Bisiklet kullanımının hobi olmaktan çıkarak bir yaşam biçimi haline gelmesi gerektiğini anlatan söyleyen Uygun, “Bisiklet sürmek her yaşta insan için faydalıdır. Özellikle kullandığınız güzergâhlar bisikletler için elverişliyse hem beden hem de zihin sağlığını geliştirir. Bisiklet kullanımıyla tasarruf yaparken motorlu araçların çevreye verdiği tahribatın önüne geçilebilir” tavsiyesinde bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

reklam
escort