Boğasına gazetecinin ismini koydu

Germencik ilçesine bağlı Çamköy Mahallesi Muhtarı İhsan Kaştan, boğasına 10 yıldır arkadaşı olduğu Gazeteci Hasan Debreli Kaçar’ın ismini verdi. Muhtar Kaştan, “Uzun yıllardır görüştüğüm bir arkadaşım. Bu sebeple boğamın ismini ‘Debreli’ koydum” dedi.

03 Nisan 2018 - 16:51 0
reklam
reklam

Merve Danışman/Manşet Aydın-Germencik Germencik ilçesine bağlı Çamköy Mahallesi’nde duyanları gülümsetecek bir olay yaşandı. Mahalle Muhtarı İlhan Kaştan, boğasına uzun yıllardır arkadaş olduğu Gazeteci Hasan Debreli Kacar’ın ismini verdi. Arkadaşının da Germencikli olduğunu ve çevrede ‘Debreli’ olarak tanındığını kaydeden Muhtar Kaştan, “Gazeteci Hasan Debreli Kacar ile yaklaşık 10 yıldır arkadaşız. Birbirimizi severiz. İlçemizde de emeği var. Bu sebeple boğama onun ismini verdim. Güzel bir anımız oldu” diye konuştu.

“MUTLULUK DUYDUM”
Muhtar Kaştan’ın boğasına ismini koymasından mutluluk duyduğunu belirten Gazeteci Hasan Debreli Kacar, “Uzun yıllardır Germencik’te gazetecilik yapıyorum. Burada beni herkes ‘Debreli’ diye tanır. Muhtarımız da hem ilçede yaptığımız çalışmalara teşekkür amacıyla, hem de arkadaşlığımız sebebiyle aldığı boğasına benim adımı koymuş. Tabi bu durum beni sevindirdi. Sevilip sayılmak güzel bir şey” ifadelerini kullandı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam