Bölünmüş Yolu Farketmeyince…

Aydın-Muğla Karayolunda kaza. Asfalt çalışmaları devam eden yolda bölünmüş yolu farkedemeyen motosiklet sürücüsü, karşıdan gelen otomobille çarpıştı. Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü hastaneye kaldırılırken tatil planı da iptal oldu.

reklam
05 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Kaza Aydın-Muğla Karayolu Yenipazar yol ayrımında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Pazar gününü motosikletli arkadaşları ile geçirmek için plan yapan Taner Karaoğlan, Muğla Akyaka’ya doğru yola çıktı. Karaoğlan, buluşma yeri olan Aydın-Muğla Karayolu Yenipazar yol ayrımına geldi. Asfalt çalışmaları nedeniyle karayolunun bölünüp tek şeritten işlediğini fark edemeyince 09 EK 386 plakalı motosikleti ile karşıdan gelen Ozan Dursun yönetimindeki 34 PR 46 25 plakalı otomobil ile çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsünün dikkati sayesinde kazayı ucuz atlatan motosiklet sürücüsü, ölümden döndü.

Kazanın ardından motosikletli grubun gezi planı iptal edilirken, Taner Karaoğlan hastaneye kaldırıldı. Yolda işaretlemenin yetersiz olduğunu ifade eden Taner Karaoğlan, “Yenipazar yolundan anayola çıkıyordum. Kapalı olan yoldan da araç geçiyordu. Trafik işaretleri yetersiz olduğu için Muğla’dan geliş istikametinin çift yönlü olarak kullanıldığını fark edemedim” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam