Böyle mezuniyet görülmedi

Adnan Menderes Üniversitesi’nin ebelik bölümü mezuniyet törenine bölüm birincisi Emine Gürsu ile bölümün tek erkek mezunu Erdal Karatepe damga vurdu.

12 Haziran 2019 - 17:44 0
reklam

İnan Gül/Manşet Aydın-EFELER Adnan Menderes Üniversitesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılını başarıyla tamamlayan öğrenciler mezuniyet töreninde doyasıya eğlendi. Adnan Menderes Üniversite (ADÜ) Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene fakülte dekanları ve öğrencilerin aileleri katıldı. Hemşirelik, ebelik, beslenme ve diyabetik bölümünden mezun olan 300 öğrenci kep attı.

Kep atma töreninde iki isim ön plana çıktı. Ebelik bölümünün birincisi 1 çocuk annesi Emine Gürsu (34) oldu. İkinci üniversitesini bitirmenin sevincini yaşayan Gürsu, “2007 yılında Adnan Menderes Üniversitesi matematik bölümünden mezun oldum. İki yıl matematik öğretmenliği yaptıktan sonra, 2015 yılında yeniden sınava girerek ebelik bölümünü kazandım. Bugün de bölümümü birinci olarak tamamlamanın gururunu yaşıyorum” dedi.

Törenin dikkat çeken bir diğer ismi de 24 yaşındaki Erdal Karatepe oldu. Karatepe, 93 kişilik ebelik bölümünün tek erkek öğrenci olarak ön plana çıktı. 2009 yılından beri mezun veren ebelik bölümü 9 yıl aradan sonra ilk kez erkek öğrenci mezun etmeyi başardı. Karatepe, “Bu bölümü kendi isteğimle seçtim. Ailem bu süreçte bana büyük destek verdi. Mezun olduğum için çok mutluyum. Eğitim hayatım boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sınıf arkadaşlarım ve hocalarım her fırsatta bana destek oldu. Stajımı İzmir Tepecik Araştırma Hastanesi’nde yaptım. Tabi bazı zorlukları da oluyor. Gebeler ilk etapta istemiyor. Ancak iyi bir iletişim kurulursa onlar da bir süre sonra ikna oluyor” diye konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam

reklam

NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-