Bozdoğan’a çok amaçlı kültür merkezi

Bozdoğan’daki eski sinema binasını yenileniyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi eski binayı kültür merkezine dönüştürmeye hazırlanıyor.

reklam
25 Temmuz 2016 0
reklam

123

Mustafa ÇELİK/Aydın Haber Ajansı- NAZİLLİ- Bozdoğan’da uzun yıllardır hizmet veren sinema salonu yenileniyor. 50 yıllık tarihiyle Aydın bölgesinin en güzel sinema salonlarından biri olan sinema binası, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen proje ile çok amaçlı kültür merkezine dönüştürülmesi bekleniyor.

400 KİŞİLİK SİNEMA SALONU

Hayata geçirilecek proje ile eskimeye yüz tutmuş binanın 400 kişilik sinema ve tiyatro salonu, kafeterya ve otoparkıyla mükemmel bir tesis haline geleceğini belirten Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, “Bu sinema salonu o zaman yapanlardan Allah razı olsun bu bölgenin en büyük en güzel sinema salonuydu. Ancak bina yapılalı 50 yıllık bir süreç oldu. Binanın testlerini yaptırdık ve güvenli olmadığı ortaya çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Özlem Çerçioğlu’na verdiği destekler için çok teşekkür ediyoruz. Bu proje ile kültür merkezini hizmete geçirirsek bizim için çok büyük bir onur olacaktır.” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam