Bozdoğan’a müjdeli haberler!

Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Aydın Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. Tek amacının Bozdoğan’a hizmet etmek olduğunu söyleyen başkan Apaydın, yeni projelerle vatandaşlara bayram öncesi müjdeli haberler verdi.

reklam
29 Haziran 2016 0
reklam

123

Eşref Özbağcı/Aydın Haber Ajansı-BOZDOĞAN-Konuşması, hal ve hareketleriyle Bozdoğan ve çevresinde yaşayan vatandaşların deyimiyle tam bir “bölge insanı.”
İlk, orta ve lise tahsilini Bozdoğan’da tamamlayan, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olan Apaydın, halkla iç içe olması ve sorunları bire bir dinleyerek çözüm bulmasıyla gönüllere taht kurmuş bir isim…

Üst üste üç seçimden zaferle ayrılarak Bozdoğanlı vatandaşların güvenini ve takdirini kazanan Apaydın, önümüzdeki günlerde farklı projelerle ilçe halkının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’yla birlikte uyum içerisinde çalıştıklarını belirten Apaydın, tek amacının Bozdoğan’a kalıcı hizmetler bırakmak olduğunu vurguluyor.

Yeni projeler hakkında bilgiler veren Başkan Tümer Apaydın, öncelikli hedefinin Bozdoğan’a yakışan yeni bir belediye hizmet binası kazandırmak olduğunu açıkladı.

İşte Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın’ın özel açıklamaları.

BOZDOĞAN BELEDİYESİ’NİN BORCU VAR MI?
Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesinde Bozdoğan Belediyesi’nin borcu olduğu iddialarını yanıtlayan Apaydın, “Sosyal güvenlik kurumuna olan bir borç var. Bu borcun bir kısmı Büyükşehir Belediyesi’ne devrettiğimiz işçilerin SSK borcu. Onların yazıları da şu an ulaştı. Bir kısmı büyükşehir devroldu. Geri kalan kısmını da yapılandırmayla ödeyeceğiz. Ben üç dönemdir belediye başkanlığı yapıyorum. Yaptıklarımızın takdirini vatandaş veriyor. Alnımız açık başımız dik. Belediyeler borçlanabilir, önemli olan vatandaşa hizmeti sunmak. Siyasette eleştiri olur, her türlü eleştiriye açığız. Önemli olan hizmetin yapılıp yapılmadığını tespit edebilmek. Bu eleştirilerden önce bizlere sorulsaydı arkadaşlarımızla doğru bilgiyi paylaşabilirdik. Yani işin doğrusunu aktarırdık bu arkadaşlara. Belediyenin bu borcu ödemeye gücü var mı yok mu bunu rahatlıkla cevaplayabilirdik. Ben sadece bu dönemin değil üç dönemin başkanıyım. Bu konular 10 yıldır gündeme geliyor ve benzer eleştiriler yapılıyor ama ben hala belediye başkanıysam demek ki vatandaşın takdirini almışız. Önemli olan halkın söylediğidir. Biz vatandaşlarımızın bize verdiği bu yetkiyi bir daha ki seçime kadar kullanacağız. Yaptıklarımızın ve yapmadıklarımızın ne olduğuna vatandaşımız karar verecek. Halkımız üç dönem üst üste bize bu desteği verdiyse bugüne kadar olumlu işler yapmışız demektir. Yine de bu eleştirileri dikkate alıp herhangi bir eksiğimiz varsa dikkate almasını biliriz. Benim tek amacım yaşadığım yere ve ülkeme hizmet edebilmektir. Bozdoğan’a kalıcı bir şeyler bırakabilmek mutlu ve huzurlu bir şekilde yönetebilmektir başka bir amacım yok. Hiç kimseyle kişisel ve bireysel sataşmalara girmem. Çünkü söylediğim gibi benim tek amacım Bozdoğan’a hizmet etmek” dedi

KALICI HİZMETLER GELİYOR
Bozdoğan Belediyesi’nin ilçeye hizmetlerinin aralıksız olarak devam ettiğini belirten Salim Tümer Apaydın, Ramazan Bayramı öncesinde Bozdoğanlı vatandaşlara yeni projeler hakkında bilgi verdi. Apaydın, “Özellikle Büyükşehir yasasından sonra Bozdoğan ve çevresinde birçok projeye imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Bozdoğan merkezde büyükşehir belediyesi tarafından yeni bir belediye hizmet binası projesi sonlandı. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak. Bozdoğan’da bir başka noktaya da içinde sinema salonu, kafeterya vb. işletmelerin olacağı bir kültür merkezi yapacağız. Çalışmalarımız devam ediyor ve inşallah en kısa sürede tamamlanacak. Şehir içi sıcak asfaltlama çalışmamızı yaptık. Bunun yanında birçok vatandaşımızın sıklıkla kullandığı ve dar olması sebebiyle kazaların meydana geldiği Kemer Barajı yolu yenileme çalışmalarımız bitmek üzere. Bayramdan önce bu yolu en geniş haliyle vatandaşlarımız kullanıma açacağız. Şimdiden hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

1234

BÜYÜKŞEHİR VE ÇERÇİOĞLU
Büyükşehir yasasından sonra Bozdoğan’da 44 köy ve bir belde mahalleye dönüştü. Sorumluluk alanı genişleyen Bozdoğan Belediyesi’nde başkan Tümer Apaydın durumdan şikayetçi olmak yerine Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte hareket edip vatandaşlara en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Dağ köylerinin oldukça fazla olduğunu söyleyen Apaydın, “Büyükşehir belediyesiyle birlikte tüm dağ köylerimizin yol ve su sorunlarını aşıyoruz. Güneyyaka Tütüncüler arası, Bozdoğan Örencik Muğla arası, Örentaht Mahallesi, Toyran Mahallesi ve Hışımlar Mahallesi’nde asfalt çalışmalarımız da devam ediyor. Ayrıca geçen yıl 2 köyümüzde su sorununu çözdük. Bu yıl da susuz olan 5 köyümüzde ihale yaptık önümüzdeki günlerde sondaj çalışması başlayacak.
Biz Özlem hanımla uzun yıllardan beri siyaset yapıyoruz. Milletvekili oldu, daha sonra Aydın’a belediye başkanı oldu o dönemde de biz beraber çalışmıştık. Büyükşehir yasasından sonra Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Yaklaşık 14 yıl beraber çalıştık. Bu dönemde o Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ben de Bozdoğan Belediye Başkanı olarak birlikte uyumlu olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hepimizin amacı tek olduğuna göre olumsuz bir sonuç çıkması mümkün değil. Özlem hanımın niyeti de Aydın’a hizmet etmek, Aydın’a bir şeyler verebilmek. Bizim amacımız da Aydın’ın bir ilçesi olan Bozdoğan’a hizmet edebilmek. Gücümüz yettiğince de Aydın’a da bir katkımız olursa ne mutlu bize. Büyükşehir imkanlarndan faydalanarak yaşadığımız ilçeye hizmet getirmeye devam ediyoruz. Kendisine de Bozdoğan’a getirdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

NAZİLLİ BENİM 2. MEMLEKETİM
Nazilli’de birçok akrabasının olduğunu söyleyen Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, “Ben Nazilli’yi çok severim. Orası da bizim ilçemiz. Nazilli’de güzel anılarım var, çocukluğumda ve gençliğimde orada güzel günlerim geçti. Nazilli’de yaklaşık 30 bin Bozdoğanlı hemşehrimiz yaşıyor. Sizlerin aracılığıyla Nazilli’de yaşayan herkese selamlarımı iletiyorum, şimdiden tüm hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam