Bozdoğan’da Domuzlar Şehre İndi

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde silajlık mısır tarlalarına dadanan domuzlar çiftçiyi bezdirdi. Domuz popülasyonunun artmasından şikayetçi olan çiftçi silahlı nöbet tutmaya başladı.

reklam
08 Temmuz 2016 0
reklam

Yem bitkisi olarak ta yetiştirilen mısır, tarlalarda hasat zamanı yaklaşmaya başladı. Olgunlaşan mısırlar domuz içinde ideal bir yiyecek. Ancak çiftçilerin gelir kaynağı olan mısır tarlalarına domuzlar sık sık ekin alanlarına girmeye başladı. Bu durum çiftçileri canından bezdirdi. Bozdoğan Ovası’nda mısır tarlalarına girerek ürünleri talan eden domuzlar yüzünden silahlanan köylüler, gece nöbetine başladı.

810415120d2e09fd3fd4f2fc7798084d

Bozdoğan’lı çiftçi Mustafa Çırak; “Sürüler halinde gezen domuzların mısırı yemesi pek sıkıntı değil ama asıl sorun tarlaya girdiklerinde ürünü yere yatırıyorlar. Mısırın yetişmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Domuzlar tarlaya girdiğinde bize ürün bırakmıyor. Sadece kenarlara zarar vermekle kalmıyor, tarlanın iç kısımlarına girerek de mısırları talan ediyorlar. 10 dönüm arazinin 1 dönümünden ürün elde edemiyoruz. İşimiz gücümüz tarlada domuz beklemek oldu” diyerek durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

haberici

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam