BŞB Meclis Divanı Kadınların

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 31 Mart Yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. 82 meclis üyesinin katıldığı toplantıda tüm kâtip üyeler kadınlardan oluştu

16 Nisan 2019 - 19:11 0
reklam

Kıymet Sarıyıldız/Manşet Aydın-EFELER  Aydın Büyükşehir Belediyesi, yeni dönem ilk meclis toplantısını Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis toplantısında AK Parti’nin grup sözcülüğünü Mehmet Güler, CHP’nin grup sözcülüğünü Fatih Atay, MHP’nin grup sözcülüğünü Zeki İnal, İYİ Parti’nin grup sözcülüğünü ise Cihan Demirel yaptı. Grup sözcüleri yeni seçilen başkanları tebrik ederek yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulundu.
KARAKOZ 1. MECLİS BAŞKANVEKİLLİĞİNE SEÇİLDİ
Mecliste divan kâtipliği, asil ve yedek üyeler gizli oy yöntemiyle belirlendi. Mecliste oy çoğunluğu ile başkanlık divanına Ayşe Özdemir, Yasemin Gürsoy, Semra Yücel, Fatma Tabak ve Hatice Kurban seçildi. Böylelikle divanın tamamı kadınlardan oluşmuş oldu.
Mecliste gerçekleşen oylama ile Evrim Karakoz tekrar birinci meclis başkanvekilliğine seçildi. İkinci meclis başkanvekili ise Cihan Demirel oldu. Encümen üyelerinin belirlenmesinin ardından meclis ihtisas komisyonlarına oy birliğiyle CHP’den 3, AK Parti’den 2, MHP’den 1 ve İYİ Parti’den de 1 kişi seçildi. Toplantıyı AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, CHP İl Başkanı Ali Çankır, MHP İl Başkanı Burak Pehlivan ile İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı ve partililer takip etti.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam
NAMAZ SAATLERİ
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-