Bu Kadarına da Pes Doğrusu

Adana’da ilköğretim okulunda öğrenciler için dağıtılan sütleri öğretmenler tencerelere doldurarak yoğurt yaptı. Skandalın fotoğrafları da ortaya çıktı. Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma açtı.

reklam
19 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Merkez Sarıçam İlçesi’ndeki bir okulda çocukları okuyan bazı veliler, iddiaya göre çocuklarına ücretsiz verilen okul sütünün dağıtılmadığını tespit etti. Veliler yaptıkları araştırmada günlük dağıtımı yapılması gereken sütlerin koliler halinde öğretmenler odasına götürüldüğünü, burada okul müdürü ve yardımcılarına yoğurt ve sütlaç yapıldığını öğrendi.

125ddeb5-7064-4034-9987-851681f69ec5

Bir veli, işin peşine düşerek sütlerin hizmetliler tarafından öğretmenler odasına götürülmesini, kutularından tencerenin içine boşaltmasını ve yoğurt mayalanmasını cep telefonuyla görüntüleyerek okul yönetimini Milli Eğitime şikayet etti.

Bazı sınıflara neredeyse hiç süt dağıtımı yapılmadığı iddia edilirken, 19 Mayıs günü okulda yapılan kermeste, parayla satılan sıkma ve böreklerin içine konan peynirlerin de bu sütlerden yapıldığı ileri sürüldü.

f13c702a-39ff-4571-af8c-6f4aea3c508e

“KALAN SÜTLER DEĞERLENDİRİLİYOR”

Okul Müdürü, suçlamaları kabul etmezken, soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Coşkun, yoğurtların öğrencilerin içmediği sütlerden yapıldığını, kalan sütlerin hizmetliler tarafından sınıflardan alınıp değerlendirildiğini söyledi. Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmanın devam ettiği ifade edildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam