Bu Kez Faciadan Dönüldü

İstanbul Çekmeköy sokakları sahur vakti şiddetli patlama ile yankılandı. Gece saat 02.00 sıralarında bir Kur’an kursunun yakınındaki boş arazide parça tesirli el yapımı bomba büyük bir gürültü ile patladı. Sokağın boş olması olası bir faciayı önledi.

reklam
09 Haziran 2016 0
reklam
reklam

Edinilen bilgiye göre olay, gece saat 02.00 sıralarında Kirazlıdere Mahallesi Sancak Sokak’ta bulunan bir Kur’an kursunun yakınındaki boş alanda el yapı bombanın patlaması ile meydana geldi. Gece saatlerinde sahur yapmak için uyanan vatandaşlar, sokak üzerinde patlama sesi duydu.Vatandaşlar durumu hemen polise haber verdi.

İhbarı alarak olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemede, patlamaya parça tesirli el yapımı patlayıcının neden olduğunu belirledi.

a5aaea49-33e0-45f4-9e79-5ad227391e05

ŞÜPHELİ PAKET BULUNDU

Sokağın boş olması nedeni ile facianın eşiğinden dönülürken, patlamanın el yapımı bombadan kaynaklandığını belirleyen polis, çevrede incelemelerini derinleştirdi. Yaptıkları aramada Kur’an kursu önündeki bir aracın yakınında şüpheli bir de paket buldu. Vatandaşların büyük panik yaşadığı olayda çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri bomba imha ekiplerine haber verdi. Bunun üzerine bombanın bulunduğu yere çıkan sokaklara “akrep” diye tabir edilen zırhlı polis aracı yerleştirilirken, polis ekipleri güvenlik amaçlı çevrede devriye gezdi. Alınan güvenlik önlemlerinin ardından uzman ekip, paketi fünyeyi ile patlatarak imha etti. İkinci paketin de parça tesirli el yapımı patlayıcı olduğu öğrenildi.

38fd72b0-3b80-454a-8c2d-5c3454f9436b

ÇEVREDE BAZI BİNALAR HASAR GÖRDÜ

Patlamalar sonucu çevrede bazı binaların camları kırılırken, hafif ticari araçta hasar meydana geldi. Olay yeri inceleme ekipleri, çevrede delil çalışması yaptı.

Polis, bombaları bırakan şüpheli ya da şüphelileri tespit etmek için çalışma başlattı.

80ce03d9-7959-4e62-9e12-90ac25fed8fd

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam