Bu kez istedikleri olmadı

Terör örgütü yer zaman tanımıyor. Örgüt üyesi bir kişi bu kez hedef olarak camiyi seçti. Cemaate korku dolu anlar yaşattı. Adana’da cuma hutbesi okunduğu sırada din görevlisini rehin alan şahıs, üzerindeki bombayı patlatacağını söyledi. Camide izdihama çıkarken darp edilerek etkisiz hale getirildi. Şahsın üzerinden el yapımı boru tipi bomba çıktı.

reklam
01 Temmuz 2016 0
reklam
reklam

Adana’da Sabancı Merkez Camii’nde Ramazan ayının son Cuma namazını kılmak için camiye akın eden Adanalılar dehşeti yaşadı. Din görevlisinin Cuma hutbesini okuduğu sırada siyah giyimli sakallı bir kişi yanındakilere üzerinde bomba olduğunu ve patlatacağını söyleyerek ayağa fırladı. Belinde sarı bir kablo sarılı olan şahıs, kürsüye çıkarak din görevlisini rehin aldıktan sonra göğsünü açarak üzerinde bomba olduğunu ve patlatacağını söyleyerek mikrofonla dua okumaya başladı. Bu sırada korku dolu anlar yaşayan vatandaşlar arasında izdiham çıktı. Camide bulunan güvenlik timleri şahsı etkisiz hale getirirken, yaşanan izdiham nedeniyle çok sayıda yaralanan oldu. Yaralılar hastanelere sevk edilirken, Diyarbakırlı ve isminin Mahmut K. olduğu öğrenilen şahıs gözaltına alınarak emniyete götürülmek için camiden çıkartıldı. Çıkışta cami cemaati de şahsı linç etmek istedi. Yarbaşı Polis Merkezi’ne götürülen şahsın üzerinde bilye ile etkisi arttırılan el yapımı boru tipi bomba çıktı.

34771_bomna

GÖRGÜ TANIĞI KONUŞTU

Bir görgü tanığı ifadesinde, “Siyah giyimli sakallı bir adam bana ‘kendimi patlatacağım’ dedi. Ayağa kalktı. Belini açmış sarı kablolar görünüyordu. O sırada hocayı rehin aldı. Sonra mikrofonu alıp dua okudu. Ondan sonra vatandaşlar kaçıştı izdiham oldu birbirlerini ezdi” dedi.

camideki-eylemcinin-uzerinden-el-yapimi-bomba-8578203_7355_m

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam

reklam